27 Mayıs 2014 Salı

EVTEKS 20. yılında ticari açıdan zirve yaptıEv tekstili sektörüne ilişkin binlerce ürünün sergilendiği EVTEKS 20. İstanbul Ev Tekstili Fuarı, Avrupa, Ortadoğu ülkelerinden gelen alıcıların akınına uğradı.

Fuarı, 38 bin 875’i yabancı olmak üzere 114 bin 413 kişi ziyaret etti.  
Ev tekstili sektöründeki son gelişmelerin sergilendiği, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu EVTEKS, sektörden büyük ilgi gördü. 21 Mayıs’ta kapılarını açan ve 25 Mayıs'ta sona eren fuar,  CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık organizasyonu ile TETSİAD- Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi. Renk ve trendte sektöre öncülük eden EVTEKS Fuarı,  bu yıl 160 bin metrekare alanda, 2 bin 500 markanın katılımı ile düzenlendi.


EVTEKS’e talep büyüyor
Fuara katılan firmalar bu yıl yapılan EVTEKS’in  ticari yönden bakıldığında zirve yaptığını ifade ettiler. TETSİAD Başkan Yardımcısı Ali Sami Aydın, fuara 20 yıldır hiç gelmediği kadar Avrupalı alıcının geldiğini söyledi.  “Avrupalı firmaların fuara ciddi  talebi var. Yeni binalar hızla yapılmalı. Fuarımız büyütülmeli” diye konuşan Aydın, fuarda örme kumaşların öne çıktığını, Türkiye’nin klasik kumaşta dünyanın en iyisi olduğunu belirtti.


CNR’dan alınan bilgiye göre; 5 gün boyunca açık kalan fuarı yerli ve yabancı 114 bin 413  kişi gezdi.   Fuara bu yıl yurt dışından 150'yi aşkın firma katıldı. İspanya, Belçika, Fas ve İtalya fuarın en büyük katılımcı ülkelerini oluşturdu. İtalya'da ev tekstili alanında gerçekleştirilen en önemli fuar olan Proposte Fuarı'nın Başkanı ve Başkan Yardımcısı da fuara katıldılar. Proposte Fuarı  Başkanı kendi firması olan Vigano S.p.A  ile fuarda stand açtı. Proposte Fuarı Başkanı Pier Carlo Vigano firmasının da EVTEKS'te önemli alıcılarla görüşmelerde bulunduğunu kaydetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder