25 Mayıs 2014 Pazar

MUGLA’NIN MEMECIK ZEYTINI HATİCE TEYZE’DE HAYAT BULUYORZeytinyağı kültürüne farklılık getiren Hatice Teyze olgun zeytinlerden soğuk sıkım yöntemiyle ürettiği
zeytinyağlarını, damak zevkini düşünürken sağlığına önem verenlerin beğenisine sunuyor.Bodrum’da bir ilki gerçekleştiren Işıl Tan, annesinin adına ithaf ettiği tüm ürünlerinde asolan yeni neslin çok daha sağlıklı ürünlerle tanışması ve alışması için Milas Yöresinde kendine has zeytin ağaçlarından ürettiği ve Türkbükü’nde açtığı Hatice Teyze mağazasında organik ürünlerini satışa sunmaya başladı.


Naturel Sızma Zeytinyağı 0.8
Naturel yağlar içerisinde en değerlisi ve en hafifidir.
Dağ zeytinidir. Verimli yamaçların, bol oksijenli Milas’ın dağlarından esen rüzgarlarla harmanlanması sonucunda zeytin olgunlaşana kadar dalında doğadan gelen yağmurla birlikte suyu az gördüğü için nefaseti yüksektir. Doğada yağmur sularıyla olgunlaştığı için tanesi küçük, verimi yüksek kaliteli bir yağ elde etmiş oluruz. Ağacından özenle toplanan zeytinlerin önce yıkanıp sızdırılması, daha sonrada filtrelenmesiyle elde edilir. Olgun dönem zeytinlerinden üretilen ancak her damlasında taze zeytin tadını aldığınız zeytinyağlarının efendisidirYakıcı değildirGenizde oldukça hafif bir yanma, ağızda yine çok hafif bir acılık hissettirir.
Zengin aroması ve tadının yumuşaklığından içerdiği vitaminlerle mutfağınız için en ideal yağdır.
Zeytinyağlı yemekler kadar, salata ve soslara da ayrı bir değer katar.


Erken Hasat Zeytinyağı / 0.1
Sağlığınıza armağanımızdır
Memecik zeytin çeşidinin ayrı özelliklerini barındıran bu ürünümüzde zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerin soğuk sıkım tekniğiyle kaybolmadan yağa geçmesiyle üretilmiştir. Ova zeytinidir. Genizde orta düzeyde bir yakıcılık içerisinde barındırdığı antioksidan ve fenol bileşenlerden dolayı dilinizin üzerinde ve yanlarında ki acılıkla uyum içerisinde size alışmış olduğunuz yağlardan farklı bir tat deneyimi yaşatmak üzere yapılmıştır.


Earty tadı, acı ve yakıcıdır.
Ekim ayı içerisinde zeytin henüz yeşil halindeyken hasat edip aynı gün içerisinde soğuk sıkım yöntemiyle sıkarak sınırlı sayıda üretiyoruz. Yeşil zeytin aromasına sahip zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir. Acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır.
Seramik fıçılarda dinlendirme prosesi ile 1500 şişe özel üretimdir.Limitli sayıda üretilmiş olup önde gelen gurmeler tarafından kısa sürede rezerv edilmiştir. Sabah kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacak, enerjinizde ve cildinizde düzenli tüketimde farkı hissedeceksiniz. Balık, et ve salatalarda kullandığınızda ayrı bir lezzet dünyasına geçeceksiniz. Zeytinyağlı yemeklerinizin vazgeçilmezi olarak sofralarınızda ayrı bir fark yaratarak damak ziyafeti çekebilirsiniz.Özellikle bu üst sınıf yağın çiğ tüketilmesini tavsiye ediyorum.


Organik Naturel Zeytinyağ / 0.8
Muğla ovalarında harmanlanan memecik zeytinlerinin el ile hasat edildikten sonra soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen meyvemsi yoğun aromaya sahip üst sınıf bir natürel zeytinyağıdır. Meyvemsiliğinde dikkat çeken özellikleri turunç, portakal mandalina ve limon aroma kokularının hakim olması ve meyve çeşitliliğinin sağladığı olueropein zenginliği açığa çıktığından natürel zeytinyağında bulunması gereken acılık damakları yormadan hissedilmektedir. Memecik çeşidinden gelen baskın yakıcılık bütünlüğü oluşturmaktadır. Bu ürünümüzde meyvemsi aromalar orta yoğunlukta olup dengeli bir natürel zeytinyağıdır. Gözlerinizi kapatıp kokladığınızda kendinizi mandalina bahçesinde dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. İçerdiği antioksidan ve fenol bileşiklerin sayesinde özellikle çocuklarda (6 ay üstü) besin takviyelerinde kullanılmalıdır. 1 aylık bebeklerde banyodan sonra vücudun bakımı için rahatlıkla cilde sürülebilir mamalarına damlatarak takviye yapabilirsiniz.
Zeytinyağlı yemekler, salatalar, mezeler ve makarnalarda çiğ tüketilmesini tavsiye ediyorum.

Hatice teyze Grubunda yer alan  ürünler ise;
Saf zeytinyağı ile üretilen cildi ve ruhunuzu düşünerek hazırlanmış naturel sabun çeşitleri
Sağlıklı Atıştırmalıklar:  Gümüşlükten özel olarak toplanan Mandalinadan yapılan ( Mandalina cipsi) , Karadut ve Elma Kurusu ( mevsimine göre bir çok farklı çeşitler eklenmekte ) Hiçbir üründe kıvam artırıcı, şeker, pekmez koruyucu, un, nişasta ve bal, şeker ile hazırlanmamıştır. Sağlıklı Atıştırmalıklar bulunan Hatice Teyze ürünlerinde, meyveler dallarından toplanarak doğal ortamda kurutularak,  50 gr lık paketlerde vakumlanarak satışa sunulmaktadır. Meyvenin tüm vitamini korunarak doğru bir şekilde tüketilmesi sağlanmaktadır.
Yöresel Lezzetler; Işıl Tan’ın baba tarafı Mardin olduğu için oradan doğal lezzetleri kendi mağazasında satışa sunmaktadır. Hepsi ev ve el doğal ortamlarda hazırlanmıştır. Ürünler; Domates Salçası, Acılı ve Acısız Biber Salçası, Pul Biber, İsot Biberi, Bulgur ve Kişniş ve yer almaktadır.


Ballar: Kısıtlı miktarda üretilen ballar civar köylerden ve arıcı ailelerden gelmekte. Çeşit olarak, Kekik, Kestane, Çam, Çiçek ve Geven balı yer almakta.Reçeller; Birçok farklı meyveden yapılan reçellerden mutlaka tatmalısınız. Şekerli ve Şekersiz olarak 2 farklı reçel hazırlayan Işıl Tan, diyabetlileri ve diyet yapanları da düşünmüş. Mevsimine göre uygun zamanlarda toplanan meyvelerden hazırlanan reçeller, pişirilmeden güneşte kurutularak hazırlanmakta. Çeşit olarak, Portakal Kabuğu,  Limon Çiçeği, Yasemin Çiçeği, Dağ Çileği, Tatlı Bal Kabağı, Kivi, Kayısı, Karadut, Beyaz dut, Vişne’nin yansıra Yunanistan’dan özel tarifli Domates Reçeli, Zeytin, Bergamut, Turunç, Havuç ve Ayva reçelleri bulunmakta.
Şekersiz seçenekler ise; Kayısı, Çilek, Ayva ve Havuç reçelleri yapılmakta.

Bilgi için http://www.haticeteyze.com
İletişim Adresi: Göltürkbükü Mah. 88 Sok. No:10/A Bodrum/Muğla
Tel: 0252 3775877
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder