30 Mayıs 2014 Cuma

Turkish Airlines World Golf Cup, Japonya Başbakanı’nın Eşi Akie Abe’yi Tokyo’da ağırladı


Tanınmış birçok ismi, dünyanın farklı yerlerinde oyuncu olarak ağırlayan amatör golf turnuvasının Tokyo ayağındaki sürpriz isim, Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin eşi Akie Abe oldu. Geçtiğimiz iki senedir Türk Hava Yolları’nın kendi adıyla düzenlediği ve otoritelerce kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri olarak addedilen “Turkish Airlines World Golf Cup”, bu yılki seride yarıya yaklaşmaya başlarken dünyanın çeşitli noktalarında benzersiz bir mücadeleye sahne oluyor. Turnuva, gerek ödülleri gerekse önemli katılımcılarıyla adından sıklıkla söz ettiriyor. Önceki sene, Star Alliance Genel Müdürü Mark Schwab ve Borussia Dortmund ve Alman Milli Takım eski oyuncusu Patrick Owomoyela’nın oyuncu olarak katıldığı turnuva, bu sene de birçok ünlü ismi ağırladı.


Serinin Kuala Lumpur ayağında Malezyalı ünlü sinema oyuncusu Hans ISAAC yarıştı ve A kategoride birinci olarak Antalya’daki Büyük Finale katılmaya hak kazandı. Serinin Madrid ayağında eski NBA oyuncusu Joe Arlauckas yarışırken; Viyana’daki turnuvada yarışan Avusturya Golf Federasyonu Başkanı Georg Wernicke, Antalya’ya gitmeye hak kazanan bir diğer isim oldu.
 

Serinin 28 Mayıs Çarşamba günü Tokyo’da oynanan 15. ayağında, Japonya Başbakanı’nın eşi Akie Abe’nin yanısıra, Japonya’nın ünlü müzik grubu 'Shonan No Kaze’nin solisti Red Rice da yarıştı. Ayrıca, Tokyo Büyükelçimiz Ahmet Bülent Meriç de ödül töreninde davetlilerle bir araya geldi. Turnuvada A kategori birincisi Toshihide Maeda, B kategori birincisi ise Toshiharu Itami oldu. ‘Lowest Gross’ birincisi Yukio Ogura olurken; ‘Nearest The Pin’ ödülünü bayanlarda Keiko Inou, erkeklerde Tatsuo Miyazaka kazandı.


Akie Abe yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Akie Abe ayrıca, “Eşimin seçim bölgesi olan Shimonoseki’nin İstanbul ile kardeş şehir olması sebebiyle özel bir bağımız bulunuyor. Ayrıca, 1985 yılında, İran-Irak Savaşı sırasında, İran’da mahsur kalan Japon vatandaşların kurtarılmasını sağlayan Türk Hava Yolları’na minnet duygularımı da iletmek isterim. Türk Hava Yolları, tüm Japonlar için özel bir yere sahip. Bu sebeplerden dolayı, Türk Hava Yolları’ndan gelen turnuva davetini hemen kabul ettim. Dünyanın değişik noktalarında oynanan bu büyük organizasyonda yer almaktan ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Bundan sonra da Türkiye’nin ve iki ülke arasında köprü görevi gören Türk Hava Yolları’nın çok daha iyi yerlere gelmesi en büyük temennim.” dedi.


Bu yıl ikincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup, geçtiğimiz yıl dünyanın 12 farklı noktasında düzenlendi. Geçen yıl gerçekleşen Antalya’daki büyük finalde Çin’den Han Liang birinci olmuş ve Turkish Airlines Open kapsamında düzenlenen Pro-Am turnuvasında golf sporunun yıldızı Tiger Woods ile Pro-Am oynamıştı. Toplamda 4.000 kişilik, önemli bir katılım olması beklenen turnuva bu yıl, 35 farklı ülkedeki 50 destinasyonda gerçekleştiriliyor. Haziran ayı eleme turları, Amsterdam, Helsinki, Moskova, Kopenhag, Stockholm, Köln, Chicago, Hamburg, Edinburg, Şanghay ve Lizbon’un da aralarında bulunduğu heyecan verici birçok destinasyonda gerçekleşecek. Turnuvanın İstanbul ayağı ise 11 Ekim günü Kemer Golf & Country Club’da yapılacak.Bu yıl Büyük Final’e kalacak 100 kişi, Türk Hava Yolları ile Business sınıfta Antalya’ya seyahat edecek ve yedi gün boyunca her şey dâhil konaklama imkânına sahip olacak. Katılımcılar, Turkish Airlines Open Pro-Am turnuvalarında European Tour’un en iyi oyuncularıyla birlikte oynama şansını yakalayabilmek için Büyük Final’de mücadele edecek. Ayrıca, 13-16 Kasım tarihlerinde Maxx Royal Montgomerie Golf Club’da gerçekleştirilecek 7 milyon dolar ödüllü Turkish Airlines Open’da Türk Hava Yolları’nın VIP misafirperverliğinin de tadını çıkarabilecekler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder