28 Mayıs 2014 Çarşamba

IMEX Frankfurt Fuarı’nda Türkiye rüzgarı estiKültür ve Turizm Bakanlığı ile Frankfurt Ataşeliği ve ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu tarafından organize edilen Uluslararası Kongre Turizmi Fuarı IMEX,  20-22 Mayıs  tarihleri arasında Almanya Frankfurt’ta gerçekleşti. Fuar’a Türkiye’den  46 firma ve sektör kuruluşu yer aldı. Fuarın en büyük ülke stantlarından biri olan  400 m2’lik Türkiye standı, “Home of Turkey” konsept ve görselleriyle donatıldı. Frankfurt  Ataşeliği tarafından yaptırılan Türkiye standı ve koridor uygulaması katılımcıların büyük beğenisini topladı.


Fuar süresince davetli alıcılarla yoğun toplantılar gerçekleştiren ICVB yetkilileri, grup randevuları ve münferit randevuların oldukça yoğun geçtiğini belirtti. IMEX Frankfurt Fuarı’nda Türkiye’ye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirten ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Yaşık, Türkiye’nin artık dünyanın en önemli kongre turizmi aktörlerinden biri olduğunu kanıtladığını ifade etti.

ICVB tarafından,  toplantı ve incentive düzenleyecileri ile randevu programı çerçevesinde 3 gün boyunca 90’a yakın birebir görüşme gerçekleştirildi.  ICVB,  katılımcı sayıları 250 ile 10 Bin kişi arasında değişen 7 uluslararası kongre için de adaylık çalışmalarına başladı.

ICVB-İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, fuarda kendisinden randevu alan uluslararası derneklere, Balıkesir/Kepsut’ta gerçekleştirilecek fidan dikimi için TEMA Vakfı sertifikaları hediye etti.  Türkiye standının büyük ilgi çeken aktivitelerinden biri de, Ebru Sanatçısı Orhan Erdoğan tarafından sergilenen Ebru sanatı uygulaması oldu. Fuar süresince gerçekleştirilen Ebru sanatı çalışmaları, Türkiye standını ziyaret eden konuklara hediye edildi.

Türkiye standını ziyaret eden Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici de, katılımcılar ile görüşüp fuar hakkında bilgi aldı. Tüm dünyadan kongre ve toplantı sektörünü bir araya getiren Uluslararası Kongre Turizmi Fuarı IMEX, sadece fuar alanında gerçekleşen görüşmelerle değil, fuar süresince diğer sektör kuruluşları tarafından organize edilen toplantı, workshop ve etkinlikler ile de oldukça verimli geçti.

Bu yıl Türkiye standının ikram sponsoru, 150 yıllık tecrübesi ile Hafız Mustafa firması odu.  Firma tarafından gerçekleştirilen ve show formatında yapılan lokum ikramı, katılımcılar ve davetliler tarafından büyük ilgi gördü. İkram etkinliği, Türkiye standına olan ilgiyi oldukça arttırdı. Fuar süresince ikram edilen Türk Kahvesi, Türk Çayı, Elma ve Nar çayı ikramları da yine Hafız Mustafa firması sponsorluğunda ve firmanın özel tasarımlı fincan ve bardaklarıyla servis edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder