28 Mayıs 2014 Çarşamba

DirectRooms Türkçe otel meta arama sitesini açtı


Otel meta arama motoru uluslararası talebi karşılamak için çok dilli bir platform kurdu
Phuket Adası, Tayland (27 Mayıs 2014) Otel meta arama sitesi DirectRooms, arasında Türkçenin de yer aldığı çok dilli platformunu açtı.

Yerel ve uluslararası düzeydeki seyahat taleplerini karşılamak için DirectRooms, 270 otel arama sitesini kapsayan, dünya çapında 253.000'den fazla otelde gerçek zamanlı fiyatlandırma ve boş yer karşılaştırması için özel bir Türkçe arama seçeneğini kullanıma soktu.

DirectRooms'un Yönetim Müdürü Alex Lotz şöyle yorum yaptı: "Doğruluğu en yüksek düzeyde tutmak için meta arama içeriğinin çevirisi ana dili Türkçe olan ekibimiz tarafından yapıldı." Sonra Lotz şunu ekledi: "Dünyanın farklı yerlerindeki Türk kullanıcılarımız artık çeviri hataları yüzünden sorun yaşamayacak."

Türkçe sürümün kullanıma açılması, DirectRooms'un uluslararası alandaki genişlemesinin bir parçasıdır. Önümüzdeki birkaç ay içinde toplam 34 dil eklenerek site daha da güçlendirilecektir.

DirectRooms'un odaklandığı nokta, seyahat severlere ister yerel ister uluslararası düzeyde rezervasyon yaptırsınlar, tarafsız otel odası fiyatları sunan kapsamlı bir site sunmaktır.

Son istatistikler, tıpkı Çin ve Brezilya pazarlarında olduğu gibi, Türkiye'de de internet kullanan genç nüfusun gün geçtikçe arttığını, 36 milyon kullanıcıya ve nüfusun %49'una ulaştığını göstermektedir.

Türkiye'nin mobil pazarında hızlı bir büyüme dikkat çekmektedir. Euromonitor International'a göre 2017 itibariyle akıllı telefon kullanıcılarında %125 artış görülecektir.

Türk İstatistik Enstitüsü'nün en son raporuna göre geçen yıl ile kıyaslandığında, dış ülkelere seyahat eden Türk nüfusu %8,8'lik iyi bir artışla kararlı bir yükseliş göstermektedir.

Lotz şunları dile getirdi: "Çevrimiçi seyahatin yükseliş gösterdiği ülkelerde pazar payımızı artırmak istiyoruz. Türkiye pazarını da eklediğimizde, indirimleri kendi dillerinde ve para birimlerinde görebilmeleri sayesinde yaklaşık 80 milyon yeni kullanıcıya daha ulaşacağız."

Türkçe internet sitesinin açılması, DirectRooms'un son dönemdeki yeni geliştirmelerinin bir parçasıdır. Site kısa bir süre önce patentli haritada otel arama işlevini kullanıma sunduğu gibi TripAdvisor değerlendirmeleri yazma imkanı tanımış, rezervasyon seçenekleri arasına "Şimdi Öde", "Otelde Ödeme" ve "Kredi kartsız" ödeme seçeneklerini eklemiştir. Ayrıca arama tercihlerinin görüntüleneceği bir çoklu sistem geliştirmiş ve "Akıllı İndirim" bulma algoritmasını sistemine dahil etmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder