24 Mayıs 2014 Cumartesi

Qatar Airways İstanbul Sabiha Gökçen ile Doha arasında direkt seferlere başlıyor

QATAR AIRWAYS,SGH’DEN DOHA’YA UÇUYOR


Beş yıldızlı havayolu şirketi, İstanbul Sabiha Gökçen ile Doha arasında direkt seferlere başlıyor. İstanbul Sabiha Gökçen, Qatar Airways’in 140’ıncı uçuş noktası oldu. Qatar Airways, genişleme planlarına Türkiye’deki üçüncü direkt uçuş noktasının açılışını yaparak devam ediyor. Beş yıldızlı havayolu şirketinin Doha’dan 140’ıncı uçuş rotası olan İstanbul Sabiha Gökçen’e gerçekleşen ilk uçuşu ise dün akşam iniş yaptı.

Bu tarihi uçuş, Qatar Airways’in İstanbul Sabiha Gökçen’e haftada dört kez gerçekleşecek seferlerinin ilkiydi ve havayolunun Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’a erişimini de artırdı.


132 Ekonomi sınıfı koltuğu ve 12 Business sınıfı koltuğu bulunan Airbus A320’lerin çalışacağı rota, Qatar Havayolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’na ve Ankara’ya gerçekleşen uçuşlarının ardından Türkiye’deki üçüncü rotası oldu. Sabiha Gökçen’in eklenmesi ile birlikte Qatar Airways’in Türkiye’ye gerçekleşen uçuş sayısı da haftada 14’ten 18’e yükseldi.


Qatar Havayolları Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marwan Koleileat’ın katıldığı ilk uçuş, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı CEO’su Gökhan Buğday’ın da bulunduğu yetkililer tarafından karşılandı ve tazyikli su gösterisi ile Türk folklor dansları eşliğinde kutlandı.


İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Qatar Havayolları Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marwan Koleileat, “Qatar Airways, hızla büyüyen Türkiye’ye haftalık dört adet daha uçuşunun başlamasıyla, bu ülkede önemli bir döneme geçti. İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile büyülü bir şehir ve biz Asya ile Avrupa arasında yaşamsal önemde bir bağlantı merkezi olarak hizmet veren İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na bu yeni tarifeli seferlerimizi başlatmış olmaktan heyecan duyuyoruz’’ dedi.Qatar Airways, yeni rotasıyla, Atatürk Havalimanı üzerinden hali hazırda hizmet sunduğu İstanbul’un Avrupa yakasına ek olarak, şehrin Asya yakasındaki sakinlerine de hizmet verecek. Doha’ya aktarmasız ulaşacak olan İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları, oradan da BAE, Suudi Arabistan, Bangkok, Maldivler, Bali, Singapur, Melbourne ve Hong Kong gibi popüler destinasyonlara da bağlantı sağlayacak.


İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı CEO’su Gökhan Buğday,’’Yeni rotanın Katar ve Türkiye arasında hali hazırda güçlü olan iş ve ticaret bağlantılarını daha da güçlendireceğini ve Türk turizm sektöründe son dönemde yaşanan gelişmelere paralel olarak artan talebi karşılamada fayda sağlayacağını umuyorum” dedi.


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Doha arasındaki tarifeli uçuş saatleri şu şekilde:
Pazartesi ve Cumartesi:
Kalkış: 13:55 Doha QR243 Varış: 18:10 Sabiha Gökçen
Kalkış: 19:05 Sabiha Gökçen QR244 Varış: 23:00 Sabiha Gökçen

Salı ve Perşembe:
Kalkış: 13:20 Doha QR243 Varış: 17:35 Sabiha Gökçen
Kalkış: 18:35 Sabiha Gökçen QR244 Varış: 22:30 Sabiha Gökçen
Qatar Airways sadece 17 yılda çok hızlı bir büyüme gösterdi ve bugün 134 uçaklık filosuyla Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika genelinde 140 önemli iş ve tatil rotasına erişim sağlamakta.

Önümüzdeki birkaç ay içinde Qatar Airways’in uçuş ağı Edinburgh (28 Mayıs 2014), Miami (10 Haziran 2014), Tokyo Haneda (18 Haziran 2014), Dallas/Fort Worth (1 Temmuz 2014) ve Djibouti (27 Temmuz 2014) rotalarının da eklenmesiyle birlikte daha da genişleyecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder