28 Haziran 2014 Cumartesi

Arkas Turizm, Lufthansa City Center global acente ağının üyesi oldu


Arkas Turizm dünyada 85 ülkede 650 acentenin yer aldığı Lufthansa City Center acente ağına İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara’da olmak üzere dört şehirde birden dahil oldu. Arkas Turizm hizmetlerini dünya çapında bir ağın yararlarını da ekleyerek güçlendiriyor. Arkas Turizm kendi merkezinin de bulunduğu İzmir ve Bursa’da Lufthansa City Center olarak hizmet verecek olan ilk ve tek turizm acentesi oldu. Arkas Turizm ayrıca Lufthansa City Center acente ağının Türkiye’deki ilk Business Travel temsilcisi oldu. Business Travel temsilcisi acenteler yerli ve uluslararası müşterilerine global olarak en üst seviyede kurumsal seyahat yönetimi hizmeti sağlıyor. Lufthansa City Center Avrupa ve Orta Doğu Satış Müdürü Andrej Skraba ile Arkas Turizm Genel Müdürü Kazım Posacıoğlu İstanbul’da biraraya gelerek işbirliğine imza attı.

Eksiksiz seyahat yönetimi vaad ediyor
Lufthansa City Center (LCC) acentesi olan Arkas Turizm hizmetlerini dünya çapında bir ağın yararlarını da ekleyerek güçlendiriyor ve müşterilerine eksiksiz seyahat yönetimi vaad ediyor. İş seyahatleri veya tatiller için uçuşlar, oteller, paket turlar, gemi turları, araç kiralama, toplantı, eğitim, seminer, açılış organizasyonu ve vize hizmetleri gibi ihtiyaç duyulan tüm konularda dünya çapında hizmet verecek.

Andrej Skraba imza seramonisinde yaptığı açıklamada “Türkiye birçok uluslararası firma tarafından yatırım için seçilen kurumsal iş alanında güçlü bir pazar. Türkiye’de güçlü bir yerel işortağı edinerek birlikte büyümek amacıyla Arkas Holding şirketlerinden Arkas Turizm’i LCC uluslararası acente ağına dahil ettik. Arkas Turizm ile işbirliğimiz kapsamında uluslararası ağımıza eklenen iki yeni Türk şehri İzmir ve Bursa oldu. İstanbul ve Ankara’ya ek olarak bu şehirlerde de kurumsal iş alanında uluslararası gereklilikleri de dikkate alarak en iyi şekilde karşılayan partnerimiz Arkas Turizm ile varolacağız. Bu işortaklığının LCC acente zincirinin Türkiye’deki yerini sağlamlaştıracağına eminim.” dedi.

“Globalleşerek servis hızımızı ve çeşitliliğimizi artıracağız”
Kazım Posacıoğlu “Arkas Turizm olarak Lufthansa City Center ailesinin bir üyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız bu anlaşma ile kendimize yeni iş alanları yaratarak hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki operasyonlarımızın ivme kazanmasını amaçlıyoruz. LCC üyeliğine dahil olarak dünya çapında LCC acentelerinin olduğu her şehirde doğru otel ve restoran alternatifleri, toplantı, organizasyon ve etkinlik hizmetleri, güvenilir araç kiralama hizmeti, tüm havayollarını kapsayan biletleme hizmetleri ve vize işlemleri gibi  konularda hizmet sunacağız. Örneğin dünyanın bir ucunda herhangi bir şehirdeki LCC acentesinin deneyimlerinden yararlanarak hızlı bir şekilde mükemmel bir organizasyon ve seyahat planlaması yapmasına sağlayabileceğiz.

Diğer taraftan yurtdışından Türkiye’ye yapılacak seyahatler için de bilgiye ihtiyaç duyan LCC üyesi acenteler ile işbirliğimiz olacak. Ayrıca Business Travel özelliğimiz ile orta ve büyük ölçekli kurumsal müşterilerimizin iş seyahatlerine farklılık ve deneyim katacağımıza inanıyorum” dedi. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi Arkas Turizm Seyahat, 1961 yılından bu yana faaliyetlerini merkezinin bulunduğu İzmir'de ve şubeleri ile İstanbul, Ankara ve  Bursa'da faaliyet gösteriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder