20 Haziran 2014 Cuma

TÜRK MARKALARI ARAP COĞRAFYASINA KUVEYT FUARI İLE AÇILIYORKörfez Ülkeleri,Türk markaları için büyük fırsatlar sunuyor. Bölgede ilk olma özelliği taşıyan ve Kuveyt’te gerçekleşecek ‘Türkiye Markaları Franchising ve Bayilik Fuarı’na,  Arap Yarımadası’na açılmak, bölgede yatırım yapmak isteyen Türk markaları katılıyor…

AYNEX Fuarcılık, 3-5 Kasım tarihleri arasında Kuveyt’te Türkiye Markaları Franchising ve Bayilik Fuarı’nı düzenleyecek. Körfez Bölgesi’nde Türk markalarının ticari faaliyetlerini arttırmaları, doğru işbirlikleri gerçekleştirmeleri için düzenlenecek Kuveyt’teki Fuar, ev tekstilinden giyime, kozmetikten takıya, zücaciyeden dekoratif ürünlerine, halıdan mobilyaya kadar çok geniş bir ürün yelpazesi ile gerçekleştirilecek ve özellikle organizasyona gıda firmaları ve restoranlar büyük ilgi gösteriyor. The Regency Otel’de gerçekleşecek fuara yaklaşık 80 firma katılacak. 2 bin 500 metrekarelik fuar alanında Türk markalarına ev sahipliği yapacak olan Fuar, UFRAD’ın desteğinde gerçekleşiyor.

Aynex Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Hasan Bünül, Türk markalarının bölgede özellikle de Kuveyt’te sevilmesine ve coğrafi yakınlığa rağmen Türk girişimcilerinin sayısının oldukça az olduğunu belirterek, “Fuar Kuveyt’te ve Arap Coğrafyasında; bayilik ve franchise vermek isteyen markalar için iyi bir fırsat. Özellikle gıda markalarından ve restoran zincirlerinden talep alıyoruz. Ağustos’ta yüzde 100 doluluğa erişiriz” dedi.

Bünül, Orta Doğu’nun bazı bölgelerindeki karışıklıkların Kuveyt gibi Körfez Ülkeleri pazarını daha da önemli hale getirdiğini ifade ederek, Türk markalarına çok büyük fırsatlar sunduğunu vurguladı.
Kuveyt’teki Türkiye Markaları Franchising ve Bayilik Fuarı’na Çıtır Usta, Kocatepe Kahve ve Ahu Gıda, Kütahya Birlik, Gezer Terlikleri gibi franchise ve bayilik vermek isteyen firmalar katılıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder