20 Haziran 2014 Cuma

İyi yaşama adanmış bir gün “Wellness Day” Richmond Nua’da etkinliklerle kutlandıNew Yorklu ünlü yazar Kristina Vanni, Spa ve Wellness gurusu Rona Berg ve USA Today yazarı ve blogger Kitty Bean Yancey, Wellness Day için Türkiye’ye geldi.

Hedef “İyi yaşam” bilincini yayarak Türkiye’den dünyaya uzanan uluslararası bir gün yaratmak.

Richmond Nua tarafından 2012 yılında hayata geçirilen
Wellness Day etkinlikleri kapsamında düzenlenen
 “Uluslararası Wellness Day'in neden şimdi tam zamanı?”
panelinde iyi yaşam konuşuldu.

Sağlık hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok? sorusu ile başlayan ve Richmond International Kreatif Direktörü Belgin Aksoy liderliğinde organize edilen Wellness Day, bilinçli ve daha iyi yaşam için hayatımızı 1 gün bile olsa değiştirerek, sağlıklı yaşama dikkat çekmeyi amaçlıyor. Hedef “iyi yaşam” bilincini yayarak, Türkiye’den dünyaya uzanan uluslararası bir gün yaratmak.


Wellness Day etkinlikleri kapsamında düzenlenen  “Uluslararası Wellness Day'in neden şimdi tam zamanı?” panelinde, Spa ve Wellness alanında dünya çapında takip edilen yayıncı, yazar ve blogger’lar, “Sağlıklı yemek pişirme ve yeme konusunda uzman NewYorklu yazar Kristina Vanni, güzellik, Spa ve Wellness gurusu Rona Berg ile seyahat ve Spa medyasının en önemli isimlerinden USA Today yazarı Kitty Bean Yancey, iyi yaşam alanındaki deneyim ve tecrübelerini konuklarla paylaştılar.

Wellness Day etkinliklerinde bu yıl, Yoga master Gem Akcan, Türkiye’nin Fitness Superstarı Murat Tavman, ödüllü İsveç güzellik ve bakım markası Kerstin Florian Grup Başkan Yardımcısı Charlene Florian gibi değerli katılımcıların seminer ve eğitimleri de yer aldı.

Katılımcılar, www.globalwellnessday.org web sitesi üzerinden “Sağlıklı yaşamı destekliyorum” imza kampanyasına dahil olup, Türkiye’nin sağlıklı yaşama olan ilgisini dijital platformda paylaşarak, Wellness Day’i Türkiye’den dünyaya uzanan uluslararası bir gün haline getirmek için destek oldular.


Dünya basınının prestijli yayınları Wellness Day’i izlemek için Türkiye’ye geldi.
Wellness Day etkinliklerini takip etmek üzere Shape, American Spa Magazine, Robb Report Health, Men’s Health gibi Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok okunan dergilerinin editörleri ve bloggerlardan oluşan bir basın grubu Türkiye’ye geldi.

Wellness Day fikir lideri, Richmond International Kreatif Direktörü Belgin Aksoy;
“İyi yaşama dikkat çekmek ve insanları bu konuda teşvik etmek amacıyla 2012 yılında hayata geçirdiğimiz Wellness Day’i, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi gününde kutlayarak, insanlarda iyi yaşam bilincinin oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız, herkesi 1 gün bile olsa “Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?” düşüncesine yönlendirmek, hem kişileri hem toplumumuzu  “İyi yaşam” konusunda bilinçlendirmeye çalışmak. Hedefimiz  ‘sağlığa adanmış bir gün’ olan Wellness Day’i  Türkiye’den çıkan ve tüm dünyada kutlanan resmi bir gün haline getirmek.” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder