15 Haziran 2014 Pazar

Futbol heyecanı başladı, Yemeksepeti siparişleri yüzde 20 arttıDün gece 1 ay sürecek futbol serüveni Brezilya-Hırvatistan maçıyla başladı. Nefesleri kesen dakikalara sahne olan maçta ev sahibi Brezilya, Hırvatistan'ı 3-1 mağlup etmesini bildi. Futbolsever, bu heyecana boş mideyle dayanamadı. Maçın başlama saatinden 1 saat önce ve maç süresince, Yemeksepeti.com siparişleri yüzde 20 arttı. Brezilya maçı evinde galibiyetle sonlandırırken, midelerin galibi pide, tatlıların şampiyonu waffle oldu. Türk futbolsever Japon hakeme tepkisini ise sushi siparişlerindeki düşüşle gösterdi. Rahatını bozmadan sipariş veren izleyici, Android telefonlardan sipariş oranını da yüzde 28 artırdı.

Bir aylık futbol serüveni dün gece oynanan Brezilya-Hırvatistan maçıyla nihayet başladı. Türk izleyiciler de tüm dünyadaki milyonlarca futbolsever gibi ekran başındaydı. Nefes kesen dakikalara sahne olan maçta ev sahibi Brezilya 1-0 yenik duruma düşmesine rağmen Hırvatistan’ı 3-1’lik skorla yenmesini bildi. Türk izleyicisi heyecan dolu bu maça boş mideyle dayanamadı, sipariş vermek için interneti seçti. Maçın başlama saatinden 1 saat önce ve maç süresince, Türkiye’nin en büyük online sipariş sitesi Yemeksepeti.com’un siparişlerinde yüzde 20’lik bir artış yaşandı.

Pide siparişinde yüzde 28, waffle’da yüzde 48 artış
Brezilya kupanın ilk galibiyetini alırken, midelerin galibi ise yemesi kolay yiyecekler oldu. Pide siparişleri yüzde 28 arttı; onu yüzde 25 ile pizza, yüzde 24 ile döner ve yine yüzde 24 ile hamburger takip etti. Tatlıların şampiyonu yüzde 48 artış ile waffle idi.

Futbolseverden Japon hakeme tepki
Futbolseverin Japon hakeme tepkisi de siparişlere yansıdı; sushi yüzde 41 ile sipariş oranı en çok düşen yemek oldu.Türkiye ayrıca koltuğundan kalkmadı, siparişini mobil cihazlardan vererek maçın heyecanını bölmedi: Android siparişleri yüzde 28 arttı. Maç öncesinde ve maç süresince erkekler bir önceki güne göre yüzde 35 daha fazla sipariş verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder