28 Haziran 2014 Cumartesi

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL “SAKIP SABANCI ESERİ”NE FOTOĞRAFINI VEREREK KATILDISakıp Sabancı’nın vefatının 10’uncu yılı dolayısıyla ailesinin isteği ile sanatçı Kutluğ  Ataman tarafından yaratılan “Sakıp Sabancı” adlı esere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de fotoğrafını vererek katıldı.  29 Nisan’da SÜ Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilenmeye başlanan ve Sakıp Sabancı’nın dinamizmini yansıtan yapıtın daha fazla kişiyi kucaklayarak, sürekliliğinin sağlanması için yeni katılımlara açılmıştı.   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte, esere kısa süre içinde, yüzlerce yeni fotoğraf katılımı oldu.


Eser,  farklı çevrelerden gelen, yıllar boyunca Sakıp Sabancı’yla yolu kesişen binlerce kişinin dev bir ekranda yanıp sönen portre fotoğraflarından meydana geliyor. Sakıp Sabancı’nın her çevreden insana aynı içtenlikle seslenişini, her konuya “Önce insan” felsefesiyle yaklaşmasını, insanlara olan sevgisini ve saygısının anlatıldığı eserde, en ileri teknolojiyi kullanarak Sakıp Sabancı’nın yenilikçi yönüne de işaret ediliyor.


Eserin bir parçası olmak isteyenler Sakıp Sabancı Müzesi’ni ziyaret ederek vesikalık fotoğrafını bırakabiliyor ya da müzenin websitesinde yer alan link üzerinden başvuru yaparak fotoğrafını paylaşabiliyorlar.Eser, 10 Ağustos'a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilenecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder