15 Haziran 2014 Pazar

The Hygienic Gym Programı ile Spor Merkezlerinde Hijyen Dönemi Başlıyor


Sağlığımızı korumak için spor yapıyoruz. Ancak spor yaptığımız alanların hijyen kurallarına uygun olmaması formumuzu korumaya çalışırken sağlık problemleriyle karşılaşmamıza neden olabilir. Peki, ‘Hijyenik spor’ nasıl sağlanabilir?


Sealed Air’in uluslararası bağımsız stratejik iş birimi Diversey Consulting tarafından bu soruya yanıt bulmak amacıyla hayata geçirilen The Hygienic Gym Programı, spor merkezleri ve işletmeleri sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde detaylı risk analizi yaparak ve çözümler üreterek hijyeni yeniden tanımlıyor.
Sealed Air’in uluslararası bağımsız stratejik iş birimi Diversey Consulting tarafından geliştirilen The Hygienic Gym Programı, 10 Haziran Salı günü, Hilton Istanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen lansmanla tanıtıldı. Sealed Air Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü Gökhan Özdöl ve Diversey Consulting İş Birimi Müdürü İrfan Tümer ev sahipliğinde; Pleon Sportivo Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Ruhşan Çağlar’ın katılımıyla gerçekleşen lansmanda sporda hijyenin önemi konuşuldu ve basın mensupları ile ünlü bloggerler, spor eğitmeni Murat Bür eşliğinde açık havada spor yapmanın keyfini çıkardı. Murat Bür’ün hazırladığı keyifli egzersiz programıyla güne güzel bir başlangıç yapan konuklar, yaz öncesi forma girmek için ilk adımlarını da attı.Spor merkezleri ve işletmeleri sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde uluslararası kabul gören temizlik ve hijyen standartları ile hijyenik bir ortam yaratmak amacıyla hayata geçirilen The Hygienic Gym Programı, sağlıklı ve güvenli spor yapmanızı sağlıyor.


Gökhan Özdöl “Sealed Air olarak, daha iyi bir yaşam tarzı yaratmak için çalışıyoruz”
Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl yaptığı konuşmada “Şirketimizin, vizyonu ve misyonu doğrultusunda ‘daha iyi bir yaşam tarzı yaratmak’ için çalışıyoruz. Daha iyi bir yaşam tarzı yaratma amacımızı gerçekleştirmek için felsefemiz ise ‘Re-imagine’ yani; yeniden hayal et ve yeniden tasarla... Bu kapsamda hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi; hayatı daha yaşanır kılmak, yenilikçi olmak ve yeni sözler söylemek, iş ortaklarımızı şaşırtmak ve hep lider kalmak için yeniden hayal edip, yeniden tasarlıyoruz.” dedi. Özdöl ayrıca küresel bir lider olan ve 175 ülkede faaliyet gösteren Sealed Air’in kesintisiz hizmet ve üstün çözüm için üç iş biriminden de bahsetti.

İrfan Tümer “Eğer spor merkezinizde The Hygienic Gym Programı uygulanıyorsa gönül rahatlığıyla spor yapabilirsiniz”

Diversey Consulting İş Birimi Müdürü İrfan Tümer ise “Birçoğumuz spor merkezlerini kullanıyoruz. Spor merkezleri yoğun hayat temposunda spor yapmamıza ve rahatlamamıza imkan sağlayan kapalı mekanlardır ve bu mekanların fiziki yapısı ve hijyenik durumu sağlığımızı yakından etkilemektedir. Salonun temizliği, hijyen durumu, bitkilerin bakımı, haşere mücadelesi, güvenliği ve özellikle spor yapılan yerin temizliği özenle dikkat edilmesi gereken noktalardır. Elbette sağlıklı bir yaşam için spor yaparken hijyenik olmayan koşullarda vakit geçirmek istemeyiz. Yalnızca yüzeysel temizliğin yapıldığı mekanların hijyenik olup olmadığını anlamak oldukça zor. Ancak The Hygienic Gym Programı ile bu sorunun yanıtını bulmayı kolaylaştırıyoruz. Eğer spor merkezinizde The Hygienic Gym Programı uygulanıyorsa ve sertifika almaya hak kazanmışsa gönül rahatlığıyla, sağlıklı bir şekilde spor yapmaya devam edebilirsiniz” şeklinde konuştu.

İlk The Hygienic Gym sertifikasını Pleon Sportivo Yaşam Merkezi aldı
Sealed Air’in uluslararası bağımsız stratejik iş birimi olan ve bünyesinde risk yönetim sistemleri konusunda eğitilmiş ve yetkinlikleri sürekli geliştirilen denetim ve danışmanlık uzmanlarını barındıran Diversey Consulting tarafından verilen The Hygienic Gym sertifikasını ilk alan Pleon Sportivo Yaşam Merkezi oldu. Diversey Consulting tarafından ilki Pleon Sportivo ile uygulanan program çerçevesinde, Türkiye’deki tüm spor merkezlerinin daha yaşanabilir ve daha hijyenik alanlar haline gelmesi amaçlanıyor.
Pleon Sportivo Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Ruhşan Çağlar “Pleon Sportivo olarak, kaliteli ve sağlıklı yaşam için, sporu günlük yaşamının bir parçası gibi görüyoruz. Bu doğrultuda misafirlerimize her zaman en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Diversey Consulting tarafından küresel olarak geliştirilen, The Hygienic Gym sertifikasını ilk alan spor merkezi olmaktan gurur duyuyoruz. Pleon Sportivo olarak, spor merkezleri ve işletmeleri sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin The Hygienic Gym Programı’na dahil olmasının hem müşteri memnuniyeti hem de marka değeri açısından büyük önem taşıdığını düşünüyoruz” dedi.

Sağlık için spor, spor için sağlık…
The Hygienic Gym Programı kapsamında öncelikle, spor merkezinde, uluslararası kabul gören temizlik ve hijyen standartlarına göre detaylı bir risk analizi ile tesisin tüm ihtiyaçları ve iyileştirmesi gereken noktaları belirleniyor. Bu risk analizi sonucunda ortaya çıkan duruma göre, işletmeye özel bir sistem kuruluyor ve çalışan personele eğitimler veriliyor. Ayrıca, kritik noktaların günlük kontrolü, anlık aksiyon alınması ve ne/nasıl yapılmalı talimatları ile işletmenin kurulan bu sistemi günlük olarak kendi kendine yönetmesi sağlanıyor. Kurulan bu sistem sonrası, Diversey Consulting Baş Denetçileri tesisi her ay habersiz olarak gözlemliyor ve sistemin etkin bir şekilde işletilip işletilmediği denetliyor. Bu denetlemeler esnasında, havuz suyu analizleri, hava analizleri, ekipman ve alet hijyeni analizleri, lejyonella analizleri ve çalışan personel kişisel hijyeni analizleri de yapılarak sistemin kusursuz ve sürdürülebilir bir şekilde çalışması sağlanıyor. Aylık denetimlerde kurulan sistemin performansı ve analiz sonuçları neticesinde sistemin toplam başarı puanı ortaya çıkıyor. Üst üste 3 defa minimum %80 başarı performansı gösteren işletme sürdürülebilir başarı yakaladığı için The Hygienic Gym Sertifikası almaya hak kazanıyor. Ancak işletmenin performansı sertifika aldıktan sonra düşerse, işletmenin sertifikası askıya alınıyor. Bu, The Hygienic Gym Programı için sürdürülebilir hijyen, temizlik ve müşteri sağlığının her zaman ilk planda olduğunu gösteriyor.
The Hygienic Gym Programı’nı hayata geçiren Sealed Air ayrıca, Türkiye’nin üç büyük takımı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın hijyen sponsorluğunu da üstleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder