21 Haziran 2015 Pazar

Türkiye’nin ilk ve tek festivali “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” başlıyor

SPOR, MÜZİK VE EĞLENCEYİ BULUŞTURAN “MERCEDES- BENZ GO BOZCAADA FESTİVALİ” BAŞLIYOR


Bozcaada’da bugüne kadar düzenlenen en geniş kapsamlı etkinlik olan, Türkiye’nin ilk ve tek festivali “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” başlıyor. Mercedes-Benz ana sponsorluğunda 23 – 28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”nde, Avrupa’nın en iyi kiteboard sporcularını buluşturacak “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası” da düzenlenecek. Festivalde; Maximum Kart sponsorluğunda “Bozcaada Freestyle Open”, Vestel Bozcaada Bisiklet Turu, Sup Race, Bozcaada 10K koşusu etkinlikleri, gündüz kumsal partileri, DJ performansları, akşamları ise canlı performanslar gerçekleşecek. “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”nde; adanın dört bir yanında organize edilecek spor yarışmaları ve eğlenceli organizasyonlarla Bozcaada adeta bir festival adası haline gelecek.


Bu yıl ilk düzenlenen ve geleneksel hala gelmesi planlanan “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, 23-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Bozcaada ayrıca dünyanın  en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Kiteboard Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye ayağına ilk kez ev sahipliği yapacak. Playmaker ve Uluslararası Kiteboard Derneği- International Kiteboarding Association (IKA) tarafından düzenlenecek, Avrupa’nın en iyi kiteboard sporcularını buluşturacak olan “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”nda birbirinden iddialı 120 sporcu şampiyonluk için yarışacak.

“Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”nin basın toplantısı, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, IKA Başkanı Markus Schwendter, Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan: “Ana sponsoru olduğumuz organizasyonun bölge ve Türkiye turizmine de önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz”

Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü Şükrü Bekdikhan, ana sponsoru oldukları organizasyonun bölge ve Türkiye turizmine de önemli katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti. Bekdikhan, “Bozcaada’da gerçekleşecek bu denli geniş kapsamlı ilk etkinliğe ana sponsor olduğumuz için gururlu ve mutluyuz. Türk ve uluslararası sporcuların katılımıyla gerçekleşecek “Mercedes-Benz Avrupa Kiteboard Şampiyonası” ve etkinliğe renk katacak diğer tüm organizasyonlarla büyük ses getireceğine inandığımız festivalin ruhunun, Mercedes-Benz araçlarımızın dinamizmi ve hedef kitlemizin ilgi alanlarıyla da oldukça örtüştüğüne inanıyoruz. Ayrıca 2015 yaz sezonu boyunca deneyimli eğitmenler eşliğinde Çayır Plajı’nda hizmet verecek kiteboard okulu olan “Mercedes-Benz Kite Lounge”da da kiteboard severlere kendilerini geliştirebilecekleri keyifli ve eğitici bir platform sağlayacağımız için oldukça heyecanlıyız. “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, adanın sahip olduğu tarihi ve kültürel özelliklerin de etkisiyle bölgeyi gerçek bir şenlik alanına çevireceğine inanıyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu, “Dünyaca ünlü sporcular Bozcaada sahillerinde rüzgarla buluşacak”

Kerem Mutlu, Playmaker olarak geleneksel iletişim mecralarına, alternatif sportif iletişim mecraları üreten ve pazarlayan, spor odaklı bir pazarlama iletişimi ajansı olduklarını aktardı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok federasyonun çözüm ortağı olarak önemli spor organizasyonlarına imza attıklarına dikkat çeken Kerem Mutlu, “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”nin de bu önemli etkinliklerden biri olduğunu kaydetti. Festivalin, Mercedes- Benz’in ana sponsorluğunda, Çanakkale Valiliği ve Bozcaada Belediyesi’nin destekleriyle düzenleneceğini söyleyen Kerem Mutlu, “Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Kiteboard Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye ayağı bu yıl ilk kez Bozcaada’da gerçekleşecek” dedi. Kerem Mutlu, Türk Milli Kiteboard Sporcusu Bilge Öztürk başta olmak üzere aralarında; Ricardo Lecesse, Florian Gruber, Maks Zakowski, Oliver Bridge, Stephe Bridge, Katja Roose, Elena Kalinina’nın da olduğu birbirinden iddialı 120 sporcunun şampiyonluk için yarışacağını ifade etti. Dünyaca ünlü kiteboard sporcusu Ruben Lenten’de etkinliği ziyaret edeceğini kaydeden Kerem Mutlu, “Bozcaada’da ayrıca Maximum Kart sponsorluğunda ‘Bozcaada Freestyle Open’ yarışları da olacak. Adadaki etkinlikler bununla sınırlı kalmayacak; Vestel Bozcaada Bisiklet Turu, Sup Race, Bozcaada 10K koşusu gibi etkinliklerle Bozcaada spora doyacak” dedi. 

Bozcaada’nın ilk kiteboard okulu “Mercedes-Benz Kite Lounge” açılıyor
Mercedes-Benz Türk, etkinliğe isim sponsoru olmanın yanı sıra kiteboard  severler ve meraklılarına hizmet verecek “Mercedes-Benz Kite Lounge”u da Haziran ayı içerisinde Çayır Plajı’nda açacak. 2015 yaz sezonu boyunca tecrübeli kiteboard eğitmenleri eşliğinde bu heyecanlı spor dalını deneme fırsatı bulacak Bozcaada ziyaretçileri, “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” kapsamında da tesisi sık sık ziyaret ederek organizasyonlara katılabilecekler.

Sporculara 15 bin dolar para ödülü
“Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”na aralarında Ricardo Lecesse, Florian Gruber, Maks Zakowski, Oliver  Bridge, Stephe Bridge, Katja Roose, Elena Kalinina’nın da yer aldığı dünyaca ünlü yarışçılar  katılacak. Final yarışları sonunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular 15.000 $ tutarındaki toplam ödülü paylaşacak. Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk de “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”nda dünyaca ünlü rakipleriyle kıyasıya mücadele edecek.

 “Maximum Bozcaada Freestyle Open” heyecanı ve Duman konseri Bozcaada’da 
Festivalde Maximum Kart’ın sponsorluğunda “Maximum Bozcaada  Freestyle Open” yarışları 26 – 28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Festivale katılanlar “Maximum Bozcaada Freestyle Open”da en iyi riderların rüzgarla dansına şahit olacaklar. Ünlü rock grubu Duman, festivalde Maximum Kart sponsorluğunda sahne alacak. Maximum Kart sahipleri Duman konseri biletlerini %50 indirimle satın alabilecek.

“Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, Mercedes-Benz Türk’ün isim sponsorluğunda,  Playmaker ve IKA tarafından düzenleniyor. Maximum Kart’ın sponsorluğunda “Maximum Bozcaada Freestyle Open”ın da organize edildiği festivalin yardımcı sponsorları arasında; AkçanSa, Arbella, Canon, Çanakkale Madenciler Derneği, Kollektif, Magna Hotels, Miller, NTV Spor, POWER FM, Red Bull, Türkiye Yelken Federasyonu, Vestel ve OLİ de yer alıyor.
Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali Programı (23-28 Haziran):
23 Haziran Salı 
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/ MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE
“Formula Race”
    
24 Haziran, Çarşamba 
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/ MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE
 “Formula Race”     

25 Haziran Perşembe 
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/ MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE
“Formula Race”
    
26 Haziran Cuma  
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE
“Formula Race”
 Maximum Bozcaada Freestyle Open ÇAYIR PLAJI

27 Haziran Cumartesi
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/ MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE 
“Formula Race”
Maximum Bozcaada Freestyle Open ÇAYIR PLAJI
Vestel Bozcaada Bisiklet Turu CUMHURİYET MEYDANI
Bozcaada 10K Koşusu CUMHURİYET MEYDANI

28 Haziran Pazar 
Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası ÇAYIR PLAJI/ MERCEDES-BENZ KITE LOUNGE 
“Formula Race”
Maximum Bozcaada Freestyle Open ÇAYIR PLAJI 
SUP Race LİMAN
Kapanış seramonisi ve ödül töreni   ÇAYIR PLAJI 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder