13 Eylül 2013 Cuma

FALLS IN GALATA’DA Sefarad Mutfağından Seçmeler


                                 

İçinde bulunduğu binanın tarihi mimarisinin çizgilerini sıcak atmosferine taşıyan Falls in Galata, Neve Şalom Sinagogu ile Şahsuvar Bey Camii’nin tam ortasında, konumu, ambiyansı, etkinlikleri ve menüsündeki farklı lezzetleriyle misafirlerine evindeymiş gibi hissettiriyor.


Sıcak detaylarla öne çıkan dekorasyonu ve şehrin karmaşasından uzak bahçesi ile vazgeçilmez adres olan Falls in Galata, menüsüne eklediği Sefarad mutfağından tatları ile dikkat çekiyor. Mekan, Türk Sefarad mutfağının geleneksel Şabat akşamı klasiği, bayram, sünnet ve mevlit sofralarının vazgeçilmezi, patlıcanlı ve peynirli “Borekitas”ı lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. Türk Sefarad mutfağının baş yiyeceği balık ve en çok sevileni, yumurta ve limonla terbiye edilmiş ekşili balık “Agristada”, Falls İn Galata’da lezzet severlerin ilk tercihi olmaya aday… Geleneksel ritüelleri devam ettirmek için özel sunumlar hazırlayan mekan, kendi mutfağında hazırladığı ev yapımı vişne likörü ve nane likörünü kahvenin yanında servis ediliyor.


Etkinlikleriyle de öne çıkan Falls In Galata’da, her ayın ilk cumartesi akşamı “Şiir Edebiyat Gecesi” ve her Salı akşamı “Liberal Düşünce Platformu “ gerçekleştiriliyor. Eylül ayından itibaren her Cuma akşamı “Naftalinli Plaklar Gecesi” ile hafızalarda yer eden nağmelerle nostaljik bir gece ve vazgeçilmez plak keyfi yaşamak isteyenleri bekliyor.  Hem müzik hem de lezzet yolculuğuna çıkacağınız “Naftalinli Plaklar Gecesi” için Falls In Galata çok özel bir seçenek sunuyor. Meze tabağı ve bir karaf şaraptan oluşan fiks menüye sadece 45 TL. ödeyerek nostaljik ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.Gün boyu, tazelikten ödün vermeden lezzet müdavimlerini ağırlayan, cafe&restaurant konseptiyle hafta içi 08.30-22.00, hafta sonu 08.30-00.00 saatleri arasında hizmet veren Falls In Galata, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği için, kısacası gün boyu keyifli vakit geçirmek isteyenleri bekliyor.

Adres
Büyük Hendek Caddesi No:35, Galata, Beyoğlu
Tel: 0212 243 19 20

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder