15 Eylül 2013 Pazar

“SARAÇOĞLU” ÇALIŞMASI START ALDIÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, ATO VE MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ SARAÇOĞLU BÖLGESİ’YE İLGİLİ İLK TOPLANTISINI ATO’DA YAPTI

Saraçoğlu Lojmanları’nın yer aldığı Namık Kemal Mahallesi’nin Ankara’ya yeniden kazandırılması konusunda ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Ticaret Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi yetkilileri Mahalle’nin kültür ve turizm havzasına dönüştürülmesi için kolları sıvadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Ankara’ya güzel bir hediye verin” diyerek öncülük ettiği Saraçoğlu Lojmanları havzası için ilk toplantı dün yapıldı. Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan, Daire Başkanı Zeynep Afşeören, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batuman katıldı.

Saraçoğlu Lojman Havzası’nın kültür ve turizm bölgesi olarak Ankara’ya kazandırılması konusunda üç kuruluşun uzlaşmasının ardından yapılan ilk toplantıda, lojmanların restorasyonu konusunda nasıl bir yol haritasının izleneceği konusu ele alındı.

Toplantıda, Saraçoğlu kültür ve turizm havzası konusunun bir protokole bağlanması konusunda hemfikir olunurken, protokol taslağı konusunda da çalışma başlatılması kararı alındı.

Toplantıda ayrıca, Saraçoğlu Lojmanları’nın Ankara’ya kazandırılması konusunda Bakanlık, ATO ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi temsilcilerinden oluşan kurulun haftalık toplantılar yaparak koordineli bir şekilde çalışma yürütmeleri karara bağlantı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder