27 Eylül 2013 Cuma

QUASAR GAYRİMENKUL ÖDÜLLERİ’NDE 3 KATEGORİDE AVRUPA BİRİNCİSİ


Türkiye’nin ilk metalüks gayrimenkul projesi olarak İstanbul’un merkezinde lüksün ötesinde lüksü vaat eden Quasar İstanbul karma projesi, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde 3 kategoride Avrupa birincisi oldu. Viatrans A.Ş.- Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Londra’da 7 ayrı kategoride 10 ayrı ödüle layık görüldük. 3 özel kategoride Avrupa’nın en iyisi ödülünü aldık. Quasar’ın başarısı sadece Avrupa’da değil, dünya çapında nice ödüllere değer görülecek” dedi.

Viatrans A.Ş. - Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy’de 2015 sonunda hayata geçecek Quasar İstanbul karma projesine, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 2013’te ödül yağdı. 24 Eylül 2013 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen gala gecesinde Quasar İstanbul; ‘sosyal aktivite/turizm yapısı mimarisi”, “iç mimari”, “çok üniteli yapı projesi geliştirme’ kategorilerinde hem Türkiye hem de Avrupa birincisi oldu. Quasar İstanbul, “yüksek yapı mimarisi”, “sosyal aktivite alanları/turizm proje geliştirme” dallarında ise Türkiye birincisi seçildi.

Ödüllerle ilgili değerlendirmede bulunan Viatrans A.Ş. - Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Quasar İstanbul, sahip olduğu özgün vizyon ile gayrimenkul geliştirme sektörüne yepyeni bir felsefi derinlik kazandıracak. Bizler, esasen kendimizi gayrimenkul geliştiricileri olarak değil insanlara mutluluk armağan eden yaşam kalitesi zanaatkarları olarak görmekteyiz. Lüks gayrimenkul kavramı maalesef günümüzde içerisi hızla boşaltılıp ucuzlatılmaktadır. Halbuki günümüzün ötesine geçmiş bilgi ve birikimi olan aramızdaki şanslı insanlar için lüks sadece ve en yalın haliyle sevdikleriyle beraber geçirdikleri konforlu zamanlar ve anlık deneyimlenen mutluluklardan oluşuyor. Bir projeyi lüks yapan şey aslında onu oluşturan materyal dünyanın malzeme tercihleri değil, bilakis o proje içerisinde yaşanacak olan mutlu ve özel anlardır. Bunu başarmanın yolu ise insanların ruhunu besleyen kültür, sanat ve modayı projelerin tam da orta yerine ve samimi bir biçimde yerleştirebilmekten geçmektedir. Quasar İstanbul, bunu başarmak için yeni projelerle ilerlerken bugün Londra’da yedi ayrı kategoride 10 ayrı ödüle layık görüldü. Üç özel kategoride Avrupa’nın en iyisi ödülünü aldık. Tüm bunlar bizlere daha da güç kattı. Şüphesiz Türkiye, gayrimenkul geliştirme sektöründe çok büyük aşamalar kaydediyor. Bu sürece Quasar İstanbul olarak büyük bir heyecan ve derinlik katmanın mutluluğunu taşıyoruz; Quasar’ın başarısı sadece Avrupa’da değil, dünya çapında nice ödüllere değer görülecek” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder