27 Ocak 2014 Pazartesi

Bakan Güllüce ve Başkan Topbaş'tan "Fikirtepe" müjdesiÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ilk belediye ziyaretini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yaptı.  Bakan Güllüce; “Müjdeler olsun. 15 güne kadar kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz işe başlayacak” dedi.

Bakan Güllüce ve Başkan Kadir Topbaş'tan  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında yapılan görüşmenin ardından açıklama geldi.

Topbaş: “Bakanlık ve İBB Bürokratları dünden bu yana çalışıyorlar”
Başkan Topbaş, “Çiçeği burnunda bakanımıza bakanlığı hayırlı olsun. Kendisi aynı zamanda mesai arkadaşımız, beraber İstanbul’a hizmet vermiştik. Şu anda Türkiye’nin en önemli icra bakanlığının başında. Sayın Bakan bize bir nezaket ziyaretinde bulundu, ilk defa bir belediyeyi ziyaret ediyor. Bundan dolayı da kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bakan Güllüce’nin görüşmeye ekibiyle birlikte geldiğini ve İBB ile Bakanlık arasındaki konuların ele alındığını vurgulayan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Esasında bürokratlarımız dünden itibaren genel kararlar üzerine birlikte çalışıyorlar... Belediyemiz ve bakanlık arasındaki ilişkiler değerlendiriliyor... Gayet güzel bir sonuç aldık, ancak çalışmalar yine sürecek. Sayın Bakanımıza bu hassasiyetinden dolayı özellikle teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Bakanlığımız ile İBB olarak İstanbul'a ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı olarak güzel hizmetleri Türkiye genelindeki diğer belediyelerde birlikte yapacağız.” dedi.

Güllüce: “Topbaş, İstanbul'a akıllara gelmeyecek kadar güzel hizmetler yaptı”
Bakan Güllüce ise görüşmeye ilişkin  “Sayın Kadir Topbaş, İstanbul'a 10 yıldır akıllara gelmeyecek kadar güzel hizmetler yaptı. Genel merkezimiz tarafından yeniden aday ilan edildi. Geçmiş hizmetlerinden dolayı hem teşekkür için hem de yeni adaylığından dolayı tebrik için bir ziyarette bulunmak istedim. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin beşte birinden büyük. Birlikte ‘nasıl yönetişim yaparız’ diye konuştuk.” açıklamasını yaptı... Başkan Topbaş'ın çok önemli bir görevi olduğunu ifade eden Bakan Güllüce, Topbaş’ın Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olduğunu hatırlatarak, “Belediyelerin en fazla ilgilendiği ve alakalı olduğu ilişkili olduğu bakanlık bizim bakanlığımız. O yüzden sayın başkanla ilişki kurmak durumundayız. Türkiye'deki belediyeleri birlikte tartışıp görüşmeliyiz. Bunları görüştük” dedi.

Güllüce: “15-20 gün içerisinde kazmayı vururuz”
“Ziyaret sırasında Kadir Topbaş ile uzun zamandır kangren olmuş olan ve bazı sorunlar oluşturan Fikirtepe konusunu konuştuk ve hallettik”diyen Bakan Güllüce, sözlerine şöyle devam etti; “Müjdeler olsun. 15 güne kadar kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz göreve ve işe başlayacaklar. Allah herkese hayırlı etsin. Birkaç güne kadar Büyükşehir Belediyesi ruhsat için avam proje almaya başlayacak. Bir hafta sonra da bizden ruhsatı alırlar. Takriben 15-20 gün içerisinde biz orada kazmayı vururuz. Salı günü yani 48 saat sonra bununla ilgili dosyayı imzalamış olacağım. Başkanımıza güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin her tarafıyla ilgili çalışacağız. Çok güzel şeyler yapılacak ve Türkiye iyi yerlere gelecek" dedi.

Güllüce: “Polonezköy ile ilgili itirazlar değerlendiriliyor”
Güllüce,   Polenezköy’deki imar sorunuyla ilgili olarak ise “Polenezköylülerin itirazları var. Bunlar inceleniyor. Kamuoyundan aldığımız bilgiler ve orada yaşayan insanlardan aldığımız bilgiler ışığında çevrecilerle de görüşerek, milletimiz için en doğru kararı vermeye çalışacağız.. Bu konuyu güzel şekilde halletmeye çalışacağız" şeklinde konuştu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder