22 Ocak 2014 Çarşamba

METRO TURİZM HALKA ARZ İÇİN DÜĞMEYE BASTI


Türkiye’nin en büyük karayolu taşıma şirketi Metro Turizm’in hisseleri halka arz için düğmeye bastı. Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş’nin piyasa değeri ise 874 milyon 607 bin 867 TL olarak belirlendi. Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding iştiraklerinden Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş'nin hisseleri halka arz ediliyor. Değerleme raporu sonucuna göre şirketin piyasa değeri 874 milyon 607 bin 867 lira olarak belirlendi.

Halka arz sürecindeki şirketin konuyla ilgili açıklaması şu yönde;
Şirketimiz iştiraklerinden Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş.'nin 20.01.2014 tarihli ve 2014/3 sayılı kararı ile ;

Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş. 'nin hisselerinin halka arz edilmesi için  Genel Kuruldan Yetki alınmasına karar verilmiştir. Bu amaçla PKF İstanbul Aday Bağımsız Denetim ve S.M.M.M. A.Ş. tarafından yapılan Şirket Değerleme Raporu sonuçlarına göre şirketin piyasa değeri 874.607.867.-TL olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin En Büyük Karayolu Taşıma Şirketi
Ciro büyüklüğü, taşınan yolcu ve araç sayısı ile Türkiye’nin en büyük karayolu taşıma şirketi olarak konumlanan Metro Turizm, filosunda 415'i kendi öz malı olmak üzere toplam 1.373 otobüs ile günde ortalama 1.550 sefer gerçekleştiriyor. Bağlı bulunduğu Metro Holding'in güçlü sermaye yapısı ve etkin organizasyon oluşumunun yanı sıra, Metro Turizm, Türkiye'nin dört bir yanına yayılan 86 kentte 1.109 adet aktif acentesiyle, yurt içi ve yurt dışı bilet satış ağıyla Türkiye’deki en etkin karayolu yolcu taşıma şirketi.

Metro Turizm, aylık ekonomi dergisi Fortune Türkiye’nin yayınladığı Türkiye’nin ilk 500 büyük şirketi sıralamasında 170. sırada yerini aldı. Aynı zamanda Türkiye İtibar Endeksi 2012 sonuçlarına göre de ulaşım sektöründe Türkiye'nin en itibarlı markası olarak Metro Turizm öne çıktı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder