23 Ocak 2014 Perşembe

ESKİ OYUNCAKLAR LIONS OYUNCAK FABRİKASI’NDA TOPLANIYOR, MİNİKLERİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR
Oyuncak deyip geçmeyin. Hayaller, onlar sayesinde çocuklar için gözle görülebilir ve dokunulabilir hale geliyor. Onların sınırsız hayal gücüyle birleşince sanki tüm hayaller birden gerçekleşiveriyor. Ne yazık ki tüm çocuklar bu şansı yakalayamıyor. Kimileri için, tek bir oyuncağa sahip olmak bile hayalden öteye gitmiyor. İşte bu yüzden ülkemizde toplum yararına gönüllü hizmetler gerçekleştiren Zirve Lions Kulübü, başlatmış olduğu “Lions Oyuncak Fabrikası” projesi ile kullanılmayan oyuncakları topluyor. Toplanan oyuncaklar da gruplara ayrılarak ihtiyacı olan çocuklara dağıtılıyor. Böylece diğer yaşıtları gibi onların da hayalleri gerçek oluyor.

Çocuk gelişiminde oyun ne kadar önemliyse, onların oyun oynamasına yardımcı olan oyuncaklar da o kadar önemli. Çünkü oyuncak sadece çocuğu oyalayan, eğlendiren bir malzeme değil. Miniklerin zihinsel fonksiyonlarını geliştiren, beden gelişimini sağlayan faydalı bir araç… Oyuncaklar, çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor, renk, boyut, şekil gibi kavramları öğrenmelerine de imkan tanıyor. Meraklarını gidermelerine ve tatmin olmalarına yardımcı oluyor.  Çocuklar, oyuncakla oynarken, problemleri çözmeyi öğreniyor, kendi bedenlerini daha iyi tanıyor. Böylece yaratıcılıkları gelişirken liderlik yeteneği de kazanıyorlar. Çocuklar, sahip oldukları sınırsız enerji ve hayal gücünü, uygun oyuncaklarla birleştirdiklerinde, gelişimleri sürekli devam ediyor.

Eğer çocuğunuzun artık oynamadığı eski oyuncaklarını en anlamlı şekilde değerlendirmek istiyorsanız ya da sizin çocukluğunuzdan kalan ve değerlendirmediğiniz oyuncaklarınız varsa Lions Oyuncak Fabrikası, onları yeniden hayat bulacakları küçük sahiplerine ulaştırmak için bekliyor. Her oyuncak bir hayali gerçekleştiriyor, çocukların yüzleri gülüyor. Oyuncaklarını bağışlamak isteyenler ayrıntılı bilgiye www.facebook.com/lionsoyuncakfabrikasi  adresinden ulaşabiliyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder