23 Ocak 2014 Perşembe

“Biltest Okulları” açılıyor!


Dershanelerin dönüşüm sürecinde okullaşma yolunda adım atan Biltest Okulları, İstanbul ve Anadolu’da yerel eğitim kurumlarıyla işbirliği yaparak eğitim vermeye hazırlanıyor. Biltest Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, “Öğretimine devam eden, yeni okul açmak isteyen yatırımcılar ve dönüşüm yapmak isteyen dershaneler ile iş birliği yapmaya hazırız” dedi.

Eğitim sektöründe yakın zamanda yaşanacak birçok değişimi göz önünde bulundurduklarını söyleyen, artık kurumların eskisi gibi tek başına birçok hizmeti vermenin ve beklentiyi karşılamasının çok zor olacağını söyleyen Tatar, “Teknoloji her geçen gün eğitimde hızla yerini alırken, veli ve öğrenci beklentileri arttı, eğitimci rolleri değişti. Artan rekabete paralel olarak veli ve öğrencinin bağlılıkları azaldı. Dünya vatandaşlığı olgusu gelişirken beklentiler bu yönde artıyor. Dünya’da ve Türkiye'de olduğu gibi velilerin ve öğrencilerin kurumsal, daha küresel oyuncu yetiştiren marka kurumlara olan talepleri giderek artıyor. Bu talep ve beklenti, 2014 - 2015 öğretim yılında hayata başlayacak olan okullar ve devam eden okullar için de geçerli olacaktır.” diye konuştu.

Biltest Okullarını, Anadolu’da çözüm ortaklığı yapısıyla, yani isim hakkı verilmesi yöntemiyle açacaklarını ve şu anda gelen talepleri değerlendiklerini belirten Tatar, yola çıkarken tüm grup şirketlerinin tecrübesinden faydalandıklarını vurguladı. Faruk Tatar, “Mevcut grup çatısı altındaki, eğitim-öğretim müfredatı ve teknolojileri, yayıncılık, kırtasiye, yemek, matbaa gibi diğer tüm şirketlerin hizmetlerinden faydalanarak, hem kalite oluşturma hem de maliyet avantajına sahip olunacağının ve böylelikle özel okullar tercih sebebi olma noktasında avantaj sağlayacaklardır" diye belirtti.
Biltest Okulları yapılanmasının eğitimde fırsat eşitliği noktasında ciddi katkıların olacağını belirten Faruk Tatar; Türk Milli Eğitim Sisteminin çatısını yükseltme noktasında önemli bir rol alacaklarını ifade etti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder