25 Ocak 2014 Cumartesi

Ordu Turizmine Eğitim Dopingi Turizmciler Eğitiliyor

Ordu’nun turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla DOKA’nın finansal desteğiyle Ordu İl Özel İdaresi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün işbirliği çerçevesinde yürütülen “Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor” projesi çerçevesinde turizmciler eğitilecek.

Ordu turizminin yıllar içindeki gelişimi artık farklı bir boyuta taşınıyor. Turizm değerlerinin global turizm profesyonellerine pazarlanması ve Ordu’nun dünya turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için “Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor” adlı proje hayata geçiriliyor. Projenin en önemli kilometre taşlarından bir tanesi de turizmcilerin eğitilmesi. Bu kapsamda 24 Ocak 2014’te Kültür Sanat Merkezi küçük salonda, “Ordu Dünya Turizm Markası Oluyor” Ordu Turizminin Pazarlanması ve Potansiyel Turistlere Ulaşma Eğitimi verilecek.

“Turizm ile ilgili bilinmesi gereken her şey anlatılacak”
Turizm pazarlaması konusunda çok geniş tecrübeleri olan ve illerin markalaşma süreçleriyle ilgili yaptığı başarılı çalışmalarıyla bilinen Marka Kent Ordu ekibinin koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve ekibi tarafından verilecek olan eğitimde öncelikli olarak Ordu’nun pazarlanabilir turizm çeşitleri anlatılacak. Saat 14.00’te başlayacak olan eğitimin ikinci bölümünde ise, sosyal medyanın nasıl etkin olarak kullanılacağı, dijital pazarlama teknikleri, turizm aktivitelerinden TÜRSAB’a bağlı seyahat acentelerinin ve dünyadaki diğer seyahat acentelerinin nasıl haberdar edileceği, seyahat acentalarıyla nasıl iletişime geçileceği, turizm yatırımcılarıyla nasıl ticari ilişkiler geliştirileceği ve turistlerin ilgisini çekecek bir seyahat paketinin nasıl hazırlanacağı gibi konular uygulamalı olarak gösterilecek.

Turizm paydaşlarına markalaşma adı altında verilecek olan eğitimde ayrıca, yapılan tüm turizm etkinliklerinin nasıl eşzamanlı olarak ulusal basında yer alabileceğinin yöntemleri anlatılacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marka Kent Ordu ekininin Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, “Bu eğitimde anlatılacak olanlar, turizmin ne olduğu ve nasıl sürdürülebileceğidir. Turizmle ilgili bilinmesi gereken her şeyi içeren çok kapsamlı bir program hazırladık. Ordu’da turizmin gelişmesi ve sürdürülebilir olması için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu eğitime, bütün turizmciler davetlidir. Seyahat acenteleri, oteller, restoranlar ve kafeler başta olmak üzere turizm alanında faaliyet gösteren tüm kişi, kurum ve kuruluşların katılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Eğitim süresinin sonunda Ordu’da turizmin sürdürülebilir olması için bir de Yürütme Kurulu oluşturulacak.
Oktay ÖztürkHiç yorum yok:

Yorum Gönder