31 Ocak 2014 Cuma

BAKANI ÖMER ÇELİK, EMİTTE YDÜ HASTANESİ STANDI’NI ZİYARET ETTİ


YDÜ Hastanesi, 70’den fazla ülkenin katıldığı 18. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e katıldı. Fuarın ilk gününde Kuzey Kıbrıs Standı’nı ziyaret eden TC Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik’e, KITSAB Başkanı Orhan Tolun ve YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan tarafından ülke turizmi hakkında bilgi verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Fuara KKTC Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı şemsiyesi altında, turizmde yetkili birlikler ve turizmcilerle beraber katılan YDÜ Hastanesi’nin, Kuzey Kıbrıs’ın sadece denizi, güneşi ve kumu yanısıra sahip olduğu farklı ve zengin diğer özellikleriyle, başta medikal turizm olmak üzere alternatif turizm alanlarında da tercih edilmesine yönelik faaliyetlerde bulunduğu belirtildi.

Kuzey Kıbrıs, Sağlıklı Turizm Destinasyonu Logosu ile Dikkat Çekti...
Açıklamada, YDÜ Genel Koordinatör Görkem Bulunç ile YDÜ’nün İstanbul Temsilcileri ile birlikte fuara katılan Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan’ın, turizm profesyonelleri yanı sıra yerel ve yabancı basın mensuplarına Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel’in inisiyatifiyle hastanenin uluslararası sigortalar ve SGK ile yaptığı anlaşmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs’a getirilen bütün turistlerin YDÜ Hastanesi güvencesi altına alındığını anlattığına yer verildi.

Aynı açıklamada, Kuzey Kıbrıs turizm markası içinde sağlık turizminin belirginleşmesine yönelik olarak YDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından geliştirilen “Sağlıklı Turizm Destinasyonu” logosunun da EMİTT’de ilk defa tanıtıldığı vurgulandı.

Kuzey Kıbrıs Medikal Turizm’de Kaliteli ve Tanınan bir Alternatif...

YDÜ Hastanesi’nin, merkezi ABD’de bulunan ve medikal turizm ile uluslarası hasta konularında faaliyet gösteren alanında Dünya’nın en büyük uluslararası kuruluşu olan Medikal Turizm Organizasyonu’na (Medical Tourism Association) Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel ile Dünya Başkanı Renee-Marie Stephano imzasıyla KKTC adına tam üye olunduğunu hatırlatan Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs’ın Medikal Turizm’de kaliteli ve tanınan bir alternatif olduğunun altını çizdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder