23 Ocak 2014 Perşembe

Binlerce alıcı CNR Private Label’a geliyor

Ulusal ve yerel zincir market satın almacılarının katılımcı firmalarla buluşacağı CNR Private Label İstanbul Fuarı, 27-29 Mart 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlencek.

CNR Holding Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Evliya “Gıdadan temizliğe, kozmetik, paketleme, market ekipmanlarına kadar pek çok alanda en son yeniliklerin vitrine çıkacağı fuarla sektör üreticileri ihracatın kapısını aralayacak.”

CNR Holding Yurt Dışı Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Kayhan, “Fuara,  Avrupa ve Afrika başta olmak üzere Ortadoğu, Körfez ülkeleri, Balkanlar ve Uzakdoğu’dan binlerce alıcı  gelecek.”

PLAT Derneği Başkanı Erkan Özdemir “ Yerli üreticiler Private Label İstanbul gibi sektörel fuarlar  aracılığı ile özel markalı ürünler sektöründe üretim kapasitelerini artırarak, tedarikçi konumuna gelecekler.’’

CNR Holding,  Özel Markalı Ürünler Tedarikçileri Derneği (PLAT) iş birliğinde düzenleyeceği Private Label Fuarı öncesi, ‘Private Label Sektör Buluşması’ konulu toplantı ile sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi. Ulusal ve yerel zincir market satın almacılarının katılımcı firmalarla buluşacağı Gıda, Kozmetik, Temizlik ve Özel Markalı Ürünler Fuarı (Private Label) 27-29 Mart 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık ve PLAT derneği iş birliğinde düzenlenecek organizasyon 10 bin metrekarelik alanda, yerli ve yabancı 200’ün üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleştirilecek. Private Label sektör buluşması toplantısında konuşan PLAT Derneği Başkanı Erkan Özdemir, özel markalı ürünler sektöründeki gelişmeleri anlatarak, ileriye dönük olarak sektörde büyümenin devam edeceğini, bu durumun ülke ekonomisine ve tüketicilere önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

“Pazarda ciddi fırsatlar var”
CNR ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin önemine dikkat çeken Özdemir, “Güçlerimizi birleştiriyoruz. Çok verimli bir fuar geçirmeyi umuyoruz” dedi. Erkan Özdemir, Avrupa ülkesinde private label pazarının yüzde 50'lerde olduğunu, Türkiye'de ise bu oranın yüzde 12'ler civarında buluhnduğunu belirtti. Pazarda ciddi fırsatlar olduğunu ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:  “Avrupa pazarı sektörde son noktaya ulaştı. Özellikle Almanya her alanda uyguladığı disiplini bu alana da uyguladı ve pazara damgasını vurdu. Yerli üreticiler de Private Label İstanbul gibi sektörel fuarlar aracılığı ile özel markalı ürünler sektöründe üretim kapasitelerini artırarak, tedarikçi konumuna gelecekler.”Rekabet ve inovasyonun sektör için önemli olduğunu vurgulayan Erkan Özdemir, Türkiye'de artık her türlü ürünün dünya standartlarına eşdeğer olarak üretilebildiğini bu bilincin artmasıyla private label ürünlerin hak ettiği ilgiyi göreceğini ve neticede başta tüketici olmak üzere sektörün tüm oyuncularının kazanacağını belirtti.

CNR Holding Yurt Dışı Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Muzaffer Kayhan da fuara, Avrupa ve Afrika başta olmak üzere Orta Doğu, Körfez ülkeleri, Balkanlar ve Uzak Doğu’dan binlerce alıcının geleceğini belirtti.

Private Label İstanbul Fuarı’nın, özel markalı ürünler arasında en çok tercih edilen fuar olduğunu belirten CNR Holding Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Evliya ise şöyle konuştu: “Fuar, gıda, temizlik malzemeleri, kozmetik, paketleme, market ekipmanları gibi pek çok alanda üretici ve  tedarikçileri aynı çatı altında bir araya getirecek.”  Evliya, Private Label Fuarı’na yerli ve yabancı 15 bin sektör profesyonelinin ziyaretinin hedeflendiğini söyledi.  İbrahim Evliya, Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Kuyumculuk Fuarı’nın, Private Label İstanbul Fuarı ile eş zamanlı düzenleneceğini hatırlatarak, 3 fuarın bir arada düzenlenecek olmasının Private Label İstanbul’un ziyaretçi sayısını ve iş hacmini artıracağını söyledi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder