29 Ocak 2014 Çarşamba

ÖZAK GYO’DAN TURİZMDE DEV ATAKEla Quality Resort Otel’in tamamı Özak Grubu’nun oldu.ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Aytur Turizm’in elinde bulunan yüzde 32’lik hisseye 27,5 milyon dolar ödeyerek,  Ela Quality Resort Otel’in yüzde 100’üne sahip oldu.


ÖZAK Grubu, bağlı ortaklığı Aktay Turizm’in diğer ortağı Aytur Turizm’e ait yüzde 32 hisseyi 27,5 milyon dolara satın alarak Akdeniz’in en prestijli tesislerinden ve aile oteli konseptinin öncüsü Ela Quality Resort Otel’in tek patronu oldu.Bayrampaşa Hayattepe, Ataşehir Bulvar 216 gibi prestijli projelerin sahibi olan ÖZAK GYO’yu bünyesinde bulunduran Grup; geçtiğimiz günlerde, Kazlıçeşme’de Emlak GYO’ya ait araziyi ortaklarıyla beraber rekor bir fiyatla satın alarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Satın alma hakkında konuşan Özak Global Holding Yönetim Kurul Başkanı Ahmet Akbalık,  “Artık turizm yatırımlarımızın önü açılmış oldu. Ela Quality Resort ile yakaladığımız başarıyı farklı konseptlerde aynı marka altında başta Didim ve Demre arazilerimizdeki projeler olmak üzere farklı bölgelerde yapacağımız projelerle de sürdüreceğiz” dedi. Bu satın alma ile Ela Quality Resort Otel’in yüzde 89’u Özak GYO’nun, kalan yüzde 11 ise Özak Grubu’na ait diğer şirket ve şahısların olmak üzere tamamı Özak Global Holding’in oldu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder