31 Ocak 2014 Cuma

VALİ'DEN MUZ ŞOV

EMITT TURİZM FUARINDA ALTİD STANDI GÖZ KAMAŞTIRIYOR 


Dünya turizminin nabzı İstanbul EMITT'te attı. ALTİD'in standını Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı ve Antalya Valisi Öztürk ziyaret etti. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, kapılarını açtı. Dünyanın en prestijli fuarları arasında yer alan EMITT'te Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) standı ilgi odağı oldu. Stantta 20 kasa Alanya muzu dağıtıldı. Fuarın ilk gününü değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, 18'incisi düzenlenen EMITT'e her yıl ALTİD olarak iştirak ettiklerini belirterek, "Alanya otelleriyle birlikte Alanya'mızın kültürel değerleri de 64 metrekarelik standımızda tanıtıldı. İpek böceği kozasından yapılan süs eşyaları ve dokuma tezgahında yapılan ipek kumaşlar misafirler tarafından çok beğenildi. Kültürel ağırlıklı tanıtımlarımız dışında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya-Konaklı Kongre Merkezi'ni tanıttık ve bu anlamda olumlu tepkiler aldık" dedi.

'GÖZ BEBEĞİ OLACAK'
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, fuarların sektörel buluşma noktaları olduğunu belirterek, "İlk iki gün profesyonel turizmcilere yönelik çalışmalar yapıldı. Özellikle kongre merkezi ilerleyen yıllarda Türkiye'nin gözbebeği haline gelecek" dedi.

'KONGRE HEYECANI'
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya-Konaklı Kongre Merkezi Satış ve Pazaralama Müdürü Özgür Arslan, "Alanya-Konaklı Kongre Merkezi'nin konumunu ve cazibesini detaylarıyla ziyaretçilere anlatıyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından çok güzel tepkiler alıyoruz. Kongre merkezimiz, kongre turizminde uzmanlaşmış acenta yetkililerinde büyük heyecan uyandırdı" dedi.
'KONGRE GRUPLARINI TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ'
Kongre turizmi için Alanya standını ziyaret eden Yobboo firmasının Ürün Müdürü Marta Nettmann Roszkowska, "Alanya'ya hava ulaşımı uygun fiyatlı olduğu için tercih ettiğimiz bir bölge. Alanya'ya kongre gruplarını taşımayı hedefliyoruz" dedi.

'RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU'
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Alanya standını gün içinde ziyaret eden isimlerden bazılarıydı. Alanyalı turizmcilerle bir süre sohbet eden Arıcı ve Öztürk, Alanya muzunun tadına bakmayı da ihmal etmedi. Vali Öztürk'ün Alanya muzunu stant ziyaretçilerine ikram etmesi ise renkli görüntüler oluşturdu.

EMITT DEVAM EDİYOR
Öte yandan Alara Turizm Yatırımcıları Derneği (ALTUYAB) Alanya standının paylaşan katılımcısı olarak fuarda yer aldı. EMITT, 2 Şubat'ta kapılarını kapatacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder