23 Ocak 2014 Perşembe

E- FATURA’DA YILIN KAMPANYASI

UYUMSOFT E- FATURA PORTALI KULLANIMINI 1 NİSAN TARİHİNE KADAR BEDELSİZ SUNUYORVolkan Şahin, “TÜBİTAK Mali Mühür onaylı “Özel Entegrasyon” ve “Saklama Hizmetleri” vermeye izinli olan Uyumsoft firması olarak, e-Fatura portal kullanımını 1 Nisan tarihine kadar ücretsiz sunuyoruz. Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ e-Dönüşüm Kanal Yöneticisi Volkan Şahin, şunları söyledi: “TÜBİTAK Mali Mühür onaylı “Özel Entegrasyon” ve “Saklama Hizmetleri” vermeye izinli olan Uyumsoft firması olarak, e-Fatura portal kullanımını 1 Nisan tarihine kadar ücretsiz sunuyoruz. Nitekim, Uyumsoft e-Fatura portali ile; tek kullanıcılı bir sisteme mahkum olmadan, farklı fatura türlerine destek almakta sıkıntı çekmeden, fatura sayısı kotasına takılmadan, arşivleme sürecini dert etmeden, fatura işlemlerinde mali mühür ihtiyacına gerek olmadan, zarf karmaşası ile uğraşmadan e-Fatura sistemine güvenilir, hızlı ve ekonomik bir şekilde geçilebiliyor” dedi. Uyumsoft’un özel entegrasyon, doğrudan entegrasyon, e-Fatura portalı ile mükellef işletmelerin talebi paralelinde hizmet sunduğunu anlatan Volkan Şahin, her aşamada danışmanlık ve eğitim desteği verdiklerini belirtti.

Hız, çeviklik, tasarruf sağlıyor
e-Fatura’nın işletmelere; hız, çeviklik, tasarruf sağladığını ifade eden Volkan Şahin, aynı zamanda kayıt dışı oranının azalacağını, işletmelerin rekabette daha etkin olarak daha çok satmaya odaklanacağını söyledi.
e-Fatura kullanılmasıyla, yılda ortalama 5,5 milyar liraya yakın tasarruf sağlanacağını da anlatan Volkan Şahin, "Bir adet kağıt faturanın baskı, yazdırma, posta, arşivleme maliyeti ortalama 2 lirayı bulmaktadır. e-fatura’ya geçen işletmeler, bu maliyetleri ödemeyecektir. Böylece, e-fatura kullanılmıyla, yılda ortalama 5,5 milyar liraya yakın tasarruf gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Diğer e-Dönüşüm projelerinde, yarı yolda kalmayın
e-Fatura’nın, e-Dönüşüm projelerinin ilk halkasını oluşturduğunu kaydeden Volkan Şahin, şunları açıkladı:“İlerleyen zamanlarda e-Defter, e-Arşiv, e-Ödeme, e-irsaliye gibi daha birçok e-dönüşüm projesi, ticari hayatımızı yeniden şekillendirecektir. Dolayısıyla özel entegratör seçimi yapacak mükelleflerin, e-fatura dışında kapsama gireceklerini düşündükleri diğer e-dönüşüm projelerinde de, bu süreçte seçtiği entegratör firmadan hizmet alabilecek olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bilgi güvenliği açısından ise, gerek kamu,  gerek özel sektörde ticari iş sistemlerinin merkezinde olan köklü bilişim firmalarından hizmet almalarını öneriyoruz. Sadece e-fatura hizmeti vermek için kurulan bilişim firmalarının, operasyonel maliyetlerden dolayı, sektörde çok uzun soluklu olamayacağını da öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Uyumsoft, e-Fatura entegratörlüğü verecek lider kurum
Uyumsoft’un e-Fatura özel entegratörlük hizmeti verecek lider kurum olduğunu ifade eden Volkan Şahin, şunları söyledi: “Saklama hizmeti izni ile Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından Mali Mühür onayı almış olan Uyumsoft A.Ş, e-Fatura entegratörleri arasında lider kurumdur. Nitekim, 18 senelik birikimiyle e-Dönüşüm projelerinin merkezinde yer alan Uyumsoft, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Merkezi Sicil  Kayıt Sistemi (MERSİS), Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS), Hal Kayıt Sistemi (HKS) ve Bilim Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığı Ar-Ge Portalı projelerini başarıyla yürüten, ISO 9001, ISO27001, ISO 22301, ISO 10002,ISO 20000, ISO 22301 sertifikalarına sahip, %100 Türk sermayeli yazılım sektörünün güvenilir ve lider firması olarak yurtiçi ve yurtdışında çalışmasını sürdürmektedir” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder