23 Ocak 2014 Perşembe

YILIN İŞADAMI SEÇİLDİ

YILIN BAŞARILI İŞADAMI ÖDÜLÜ AYHAN BEKTAŞ’A VERİLDİ


ANSİAD tarafından Yılın İş Adamı seçilen Ayhan Bektaş’a ödülünü Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu verdi.ANSİAD’ın Yılın Başarılı İş Adamı ödülünü, faaliyetleriyle Türk turizminin gelişimine önemli katkı sağlayan OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş aldı. Antalya Ramada Oteli’nde 18 Ocak’ta düzenlenen ANSİAD’ın 24. Kuruluş yıldönümü kutlamasında Ayhan Bektaş’a ödülünü Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu verdi. OTI Holding’in elde ettiği başarıda, Antalya’nın potansiyeline duyduğu güvenin büyük rol oynadığını belirten Ayhan Bektaş, konuşmasında iş, medya ve sanat dünyasının önde gelenlerine seslenerek, turizme adım attığı 1992 yılından bu yana Antalya’nın turizmdeki rolüne ve gelişimine vurgu yaptı.


Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) geleneksel hale getirdiği Yılın İş Adamı ödülünü bu yıl faaliyetleriyle Türk turizminin gelişimine önemli katkılar sağlayan OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş aldı. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Abdurrahman Arıcı,Antalya Vali Yardımcısı Sayın Turan Eren’in yanı sıra pek çok milletvekili ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın da katıldığı gecede, OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, Antalya’nın potansiyeline güvenmek gerektiğini belirtti.

OTI Holding’in 2013’de hizmet verdiği 2,4 milyon turistin 975 bini Antalya’ya
Ayhan Bektaş, OTI Holding’in temelini oluşturan ilk şirketi ODEON Tours’u 1992 yılında Antalya’da kurdu ve turizm sektörüne odaklanarak büyüdü. Bugün OTI Holding; Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Polonya, İspanya, Mısır, BAE, Tayland ve Gürcistan’daki iştirakleriyle tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, havacılık, otelcilik ve güvenlik ana alanlarında faaliyet gösteriyor. Capital Dergisi’nin hazırladığı “Global 50 Türk Şirketi” listesinde yurt dışı cirosu ile 3. sırada yer alan OTI Holding, 17 iştirakiyle, 4 bin profesyonel çalışanıyla, 30’a yakın ülkede, 5 kıtada faaliyet gösteren global bir marka haline geldi. OTI Holding, 2013 yılında, 1 milyon 79 bini Türkiye’ye olmak üzere, toplamda 2,4 milyon turiste hizmet verdi ve bu turistlerin 975 bini Antalya’ya getirdi.

Ayhan Bektaş: “Bu ödül, OTI Holding’in Türk turizmine katkısının bir sonucudur”
OTI Holding’in geldiği noktada, Antalya’nın potansiyeline duyduğu güvenin büyük rol oynadığını belirten Ayhan Bektaş, teşekkür konuşmasında “OTI Holding’in elde ettiği bu başarıda emeği geçen herkese; aynı hedefe inanmış ve odaklanmış büyük bir özveriyle çalışan tüm OTI ailesine teşekkür etmek istiyorum. Zira biliyorum ki; bugün aldığım Yılın Başarılı İş Adamı ödülü, OTI Holding’in başarısının; Antalya’ya ve Türk turizmine sağladığı katkının bir sonucudur. Bu ödülde; yönetim kurulu üyelerimizden rehberlerimize, otellerimizde çalışanlardan üst düzey yöneticilerimize kadar herkesin, tüm OTI ailesinin payı vardır ve bu ödül hepimizin ortak gururudur.” dedi. Ayhan Bektaş konuşmasını turizm sektörünün önde gelenlerine, turizme gönül verenlerine seslenerek “Antalya’nın potansiyeline güvenin” mesajıyla tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder