15 Aralık 2013 Pazar

BEBKA DESTEĞİYLE “BİLECİK DÜNYA TURİZM DESTİNASYONU”PROJESİ BAŞLADI
Bilecik Belediyeler Birliği’nin organizasyonu ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) mali desteğiyle yürütülen “Bilecik Dünya Turizm Destinasyonu” projesi başladı.Projenin ilk ayağı olan tarihi ve turistik mekanların oyuncularla fotoğraflanması çalışması tamamlandı. Bilecik ve ilçelerinde büyük bir titizlikle belirlenen tarihi ve turistik mekanların fotoğraf çekimleri, Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirildi.


Fotoğraf çekimlerinde yer alan oyuncular, Bilecik’te yapılan cast çalışmalarıyla belirlendi.
Startı verilen projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Marka Kent Bilecik Ekibi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, fotoğraf çekimlerinde oyuncu kullanımının önemine vurgu yaptı. Çelik, “Bu tür reklam çalışmalarında insanlar duyguyu görmek istiyorlar,  verilen doğru duygu insanlarda merak uyandırıyor. Bizler de bundan hareketle fotoğraf çekimlerimizde oyuncu kullandık.” Dedi.


Projenin saha çalışmasını yürüten ekipten Sami İşleker, çekimi tamamlanan fotoğrafların reklam çalışmaları, billboardlar, afiş tasarımları, dergi ve gazetelerde kullanılacağı bilgisini verdi. İşleker, fotoğrafların Bilecik turizm paydaşlarıyla da ücretsiz olarak paylaşılacağını belirtti.   Bir sonraki aşama olarak atölye çalışmalarıyla gezi rehberleri, afişler, tanıtım videoları ve internet sitesi gibi araçlar oluşturulacağı, bütün bu çalışmaların ise bir yıllık bir zamanı kapsayacağı kaydedildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder