15 Aralık 2013 Pazar

TATİL VE OTEL SEÇİP SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?


Yeni yılın yaklaşması ile beraber pek çok insan tatil planı yapmaya başladı. Tatil ve otel seçerken, havayolu, ekstra turlar ve otel kalitesine dikkat edilmeden alınan turlara başta düşük ücret ödeyip, ekstra turlar ve merkeze uzak otel sebebiyle sonradan ciddi harcamalar yapılabiliyor.

Gezinet Genel Müdür Yardımcısı  Can Özdemir, tatil ve otel seçip satın alırken dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin yaptığı açıklamada; ilgili kurumlarca denetlenen ve kalite standartları açısından kendini kanıtlamış tur operatörlerinin ve tatil sitelerinin tercih edilmesi gerektiğini söylüyor.

Gezinet Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir yeni yılda tatile gideceklere önemli tavsiyelerde bulunuyor: “Seyahat firmasının o bölgeye kaç yıldır tur düzenlediği, tur takvimi, yurtdışı seyahat ise vize sorumluluğu gibi bir çok etkenin göz önünde bulundurulması gerekir. Sonradan hak arayabilmek için seyahat acentesinin tur düzenlemeye yetkili olup olmadığı www.tursab.org.tr’den kontrol edilebilir. Kaliteli ve uygun fiyatlı tatil yapmanın ana prensibi ne satın alındığını analiz edebilmektir. Havayolu, ekstra turlar ve otel kalitesine dikkat edilmeden alınan turlara başta düşük ücret ödeyip, ekstra turlar ve merkeze uzak otel sebebiyle sonradan ciddi harcamalar yapılabilir. Gidilecek yer seçilirken, mevsime göre bölgenin hava koşullarını kontrol etmek ve ülkenin vize sorumluluklarına dikkat etmek sorunsuz bir tatil için çok önemlidir." dedi.

Can Özdemir, seyahat ve tatil seçiminde doğru bilgilendirilmenin önemine dikkati çekerek, acenteye tüm detayların sorulması gerektiğini, tur firmasının seyahat dışında verdiği en önemli hizmetin misafirini doğru bilgilendirmek olduğunu anlattı.

İnternetten tatil alanların sayısı her geçen gün artıyor.
Turizm sektöründe teknolojinin kullanımı etkin bir şekilde artıyor. Tatilcilere ve tatil arayanlara internetten sağlanan imkânlar her geçen gün daha da büyüyor. Turizmde  rekabet arttığı için müşteri memnuniyeti de her zaman birinci sırada olacak.

Gezinet Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir  bu konuda şu açıklamalarda bulundu: “Tatilin tüketiciler için hem psikolojik, hem de finansal açıdan ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Güvenlik, koruma ve fiyat da hala insanların seçimlerinde oldukça önemli bir yer tutuyor. Ekonomi konusunda iyimser beklentilerden dolayı, “en düşük fiyat”ın insanlar için daha az önemli olmaya başladı. Bunun yerine, teminat ve sigortanın daha önemli olduğunu vurguladı.

Gezinet Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir, "Tur satın alınıyorsa, iptal ettirme hakkı olup olmadığı, iptal etme halinde paranın geri ödenme koşulları dikkatlice incelenmeli. Satın alınan turun tüm makbuzları mutlaka saklanmalı. Acenteler tarafından sunulan Erken Rezervasyon Sigortası uygulaması da kullanılmalı." uyarılarında bulunuyor.

Azaklıoğlu Grup Gezineti satın aldı!
"Tatil ve  gezi rehberiniz "sloganı ile yola çıkan www.gezinet.net, 2000 yılından beri  hizmet veriyor.  Gezinet geçtiğimiz aylarda, 1978 yılında temelleri atılmış bulunan ve şuan Lütfullah ve Mustafa Azaklıoğlu tarafından yönetilen Azaklıoğlu Grup tarafından satın alındı. Yönetim kurulu başkanlığını Lütfullah Azaklıoğlunun yaptığı  Azaklıoğlu grup inşaat, elektrik, tekstil, otel, araç ve filo kiralama hizmetlerini bünyesinde buluduruyor. Ayrıca grubun İstanbul'da iki  Trabzon ve Edirne'de otelleri bulunmaktadır. 30 yıldır ticaret hayatında bulunan Azaklıoğlu Grup diğer sektörlerdeki başarısını turizm sektöründe de hedefliyor.

Gezinet Türkiyede bir ilki gerçekleştiriyor.
Gezinet, Erken Rezervasyon ile tatil satın alan miles&smiles uçuş programı üyelerine  Türk Hava Yolları ayrıcalığı ile gidiş - dönüş uçak biletini Gezinet  hediye ediyor. Aynı zamanda  Gezinet Erken Rezervasyon Kampanyalarından yararlanan müşterilerine havalimanı-otel -havalimanı transfer hizmetleri de ücretsiz sağlanıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder