14 Aralık 2013 Cumartesi

MUSTAFA SARIGÜL, İSTANBUL’ ENGELSİZ BİR ŞEHİR HALİNE GELECEK , BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞEHRİ YAPACAĞIZ


Bugün burada tarihi bir gün yaşıyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Haftalardır istanbul’u karış karış dolaşıyorum. Yurttaşlarımızın Yoğun ilgisiyle karşılaştım, güven duygularını gördüm. Değerli basın mensupları, Bizim anlayışımız asla ötekisi olmayan bir anlayış, bizim anlayışımız hiçbir siyasi parti farkı gözetmeyen bir anlayış, bizim anlayışımız, demokratik bir yönetimle tüm İstanbul’umuzu kucaklayan bir anlayıştır.
Değerli yurttaşlarım, Biz, coğrafi konumu, tarihi, doğası ve kültürel değerleriyle, bir dünya şehri olan güzel İstanbul’umuzu çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Güzel İstanbul’umuzun suyunu, havasını, denizini, toprağını, yeşilini ve ormanını, kimliğini, kültürünü, ve tarihi dokusunu en iyi şekilde biz koruyacağız. İstanbul’umuzda plansız ulaşımı aksatan, İstanbul’a yakışmayan, o bildiğimiz hataların önüne biz geçeceğiz. Güzel İstanbul’umuzun artık Bilimsel çalışmalara dayalı, planlı bir gelişmeye ihtiyacı var. Bunu biz yapacağız. Kentsel dönüşümü artık bir yıkım olmaktan ve mutsuzluktan çıkarmamız lazım. Kentsel dönüşüm değil kentsel gelişim diyoruz. O bölgelerde yaşayan yurttaşlarımızın haklarını, hukuklarını biz koruyacağız.


Sevgili İstanbullular, Hepinizin çok iyi bildiği gibi, ulaşım sistemi artık kilitlenmiştir. Ulaşım yürümüyor, görüyoruz. Ulaşım sistemini yeniden biz düzenleyeceğiz... İstanbul’da trafik çilesine biz son vereceğiz. Evlerinize, işyerlerinize gitmek artık çile olmaktan çıkacak. Kentimizin ulaşımında raylı sistemlere, deniz taşımacılığına, çok ama çok önem vereceğiz. İstanbul’un her noktasına otoparklar yapacağız. Kentimizin yaya ve bisiklet yollarına da ihtiyacı var. Onları da biz yapacağız. İstanbul’a hiçbir engel koymayacağız. İstanbul engelsiz bir şehir haline gelecek. İstanbul’u bilim ve teknoloji şehri yapmak boynumuzun borcudur. Gençlerimize Sesleniyorum ; Gelin, bilimde ve teknolojide bir seferberlik başlatalım. Amacımız, İstanbul’umuzu gerçek bir kültür başkenti haline getirmektir. İstanbul’umuzu dünya turizminin gözbebeği haline getirmek için Eğitimde de, sağlıkta da., sporda da bilimsel yaklaşımlara ihtiyaç vardır. Bunları biz gerçekleştireceğiz. Değerli Yurttaşlarım, Bizim büyük bir hedefimiz var, o da engellilerimizi, emeklilerimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı mutlu ve huzurlu kılmak, Varlık ve bereket içinde yaşatmaktır. İstanbul’umuzun nefes almaya ihtiyacı var. Bunun için İstanbul’un kuzeyindeki ormanlarımızı, su havzalarımızı koruyarak İstanbul’umuza nefes aldıracağız. Yüreğinizde artık deprem korkusu olmasın. Bunun için, binalarımızın güçlendirilmesi ana hedefimizdir. Bundan sonra biz İstanbul’umuzu daha rahat, daha huzurlu ve daha mutlu bir şehir haline getirmek için hazırız.


Biz, İstanbul’a yakışan bütün yurttaşlarımızın kabul ettiği, doğanın ve bilimin hakim olduğu akılcı projeler yapacağız. Bizim amacımız,yapacağımız hizmetlerle cumhuriyet halk partisi bayrağını zirveye taşımaktır. İnanıyorum ki, İstanbul büyükşehir belediye başkanlığını tüm yurttaşlarımızın desteğiyle kazanacağız. Ben, İstanbullu yurttaşlarıma güveniyorum. İçim çok rahat, ben Kendimi gönül rahatlığıyla İstanbullu yurttaşlarıma emanet ediyorum. Bu kez buradan cumhuriyet halk partisi İstanbul il merkezinden daha da inanarak söylüyorum ki vakit tamamdır, zamanı gelmiştir. Yolumuz açık olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder