29 Aralık 2013 Pazar

GELECEĞİN ŞEFLERİ DİPLOMALARINI ALDI

LE CORDON BLEU 2013 GÜZ DÖNEMİ MEZUNLARINI VERDİ


Dünyanın en prestijli mutfak sanatları kurumu kabul edilen Le Cordon Bleu’ nün Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki 11 haftalık güz dönemi eğitimini tamamlayan öğrenciler, diploma ve sertifikalarını Fransız Master Şefler; Gilles Company ve Christophe Bidault’ nun elinden aldı. Yeme & İçme Sektörü önde gelenlerinin ve 5 yıldızlı otel yönetici ve şeflerinin de katılımları ile gerçekleşen törenle diploma ve sertifikalarını alan 52 kişi, mutfak sanatları alanında uluslararası geçerliliği olan belge ile mezun oldu.

Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 2013 Ocak ayında Türkiye’de eğitime başlayan Le Cordon Bleu, sertifika programlarına katılarak 11 haftalık eğitimi tamamlayan öğrencilerini mezun etti. Mutfak Aşaması ve Pastacılık Aşaması olmak üzere temel 2 alandan oluşan programda, mutfak ve pastacılıkta temel, orta ve üstün seviyelerini başarıyla tamamlayan 52 öğrenci, diploma ve sertifikalarını Fransız Master Şefleri Gilles Company ve Christophe Bidault’ nun elinden aldı.

Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu konuyla ilgili olarak, “Programımızı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin mezuniyetlerinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz 11 hafta boyunca Master Chef’ lerimizden mutfak sanatlarının inceliklerini, kusursuz mutfak tekniklerini öğrendiler. Bu mezunlarımızın ileride Türkiye gastronomi dünyasında önemli yerlere geleceklerine; Türk Mutfağının tanıtılması ve Türk Şeflerinin de dünyada hak ettiği yeri almalarında önemli rol oynayacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Programdan en yüksek ortalama ile mezun olan ve Diplome De Patisserie belgesini almaya hak kazanan Le Cordon Bleu Pastacılık öğrencisi Zeynep Karahan ise “Artizan stilinde üretim yaptığım atölyemi destekleyecek şekilde bir eğitim aldım. Fransız pastacılık tekniklerini, deneyimli Fransız Şeflerinden almak önemli bir ayrıcalıktı. Bu şekilde sektöre bir adım daha önde başlamış olduğuma inanıyorum”dedi.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar, “118 yıldan beri mutfak sanatlarında mükemmeliyetle eş anlamlı olan Le Cordon Bleu’den  sertifikalı şef olmak bir ayrıcalık. Özyeğin Üniversitesi ve Le Cordon Bleu işbirliği ile artık Türkiye’de de bu sertifikaya sahip olmak mümkün. Üniversitemiz bünyesindeki programları başarıyla tamamlayarak uluslararası geçerliliği olan diploma ve sertifikalara hak kazanan mezunlarımızı tebrik ediyoruz” diye konuştu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder