11 Aralık 2013 Çarşamba

TUGEV VE ICVB’DE ÇAĞLAR'LA YENİ DÖNEM

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (TUGEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ve vakıf bünyesinde bulunan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Başkanlığı’na seçildi .Başkan Çağlar, “Hedefimiz, herkesin dünyaya İstanbul’dan bakmalarını sağlamak” dedi.İSTANBUL Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (TUGEV)" Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ve vakıf bünyesinde bulunan "İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB") Başkanlığı’na seçildi.

1984 yılında TUGEV kurulurken Türkiye’yi, dünya nüfusunun gitmek, görmek istediği bir ülke konumuna getirmeyi hayal ettiklerini söyleyen İbrahim Çağlar, ”Bugün o hayallerin önemli bir kısmı gerçekleşti. Bugünün TUGEV yönetimi olarak bizler de, bu hayali daha da öteye taşımak ve geliştirmek istiyoruz. Turizm bugünün ve geleceğin sektörü. Ülkemiz de o sektörde hak ettiği ilgiyi görecek tüm niteliklere sahip” dedi.

HEDEF, İSTANBUL’U ZİRVEDE TUTMAK
Başkan Çağlar, 1997 yılında kongre turizmini geliştirmek amacıyla TUGEV bünyesinde kurulan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) İstanbul’un gerçek değerinin ortaya çıkarılmasında ve tanıtımında büyük bir rol oynadığını vurguladı. Çağlar, ICVB’nin çalışmalarının meyvelerini verdiğini belirterek, şunları söyledi: “Doğu ve Batı kültürleri ile yoğrulmuş, hizmet kalitesi ve fiyat politikasıyla cazibe merkezi olan İstanbul, 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Derneği istatistiklerine göre 500 kişi ve üstü katılımcılı kongreler sıralamasında dünya birincisi konumuna geldi. Turizm sektörünün hafızası olmuş TUGEV’in ve ICVB’nin yeni yönetimi olarak hedefimiz; gerçekleştireceğimiz projelerle Türk turizmine ve İstanbul’a katkı sağlamaktır. Çünkü biz, ülkemizin de şehrimizin de geleceğine ve potansiyeline inanıyoruz.”


DÜNYAYA İSTANBUL’DAN BAKILACAK
“Pek çok fırsata sahip olmamız, bizi ilerlemeye, gelişime ve büyümeye götürmelidir” diyen Çağlar, “İstanbul’da yaşamak ise hem güzellik hem de sorumluluk demek. Dünyaya İstanbul’dan bakmak, İstanbul’un dünyanın merkezi olmasını sağlamak için başlı başına bir neden. Biz, herkesin Dünyaya İstanbul’dan bakmalarını sağlamayı istiyoruz” diye konuştu.

* * *

TUGEV ve ICVB turizmin öncüsü
"TURİZM Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV)" ülkemizde mevcut turizm potansiyeline işlerlik kazandırmak, yeni potansiyel alanları oluşturmak, turizmin ülke ekonomisine katkısını artırmak, kısa ve uzun vadeli politikalar oluşturmak amacıyla kuruldu. Vakıf, bu faaliyetlerde bulunurken özellikle eğitim ve kongre turizmi alanında önemli etkinliklerde bulundu.
TUGEV, sektördeki uluslararası gelişmeleri de dikkate alarak, 1997 yılında bünyesinde Türkiye’deki ilk bölgesel tanıtım örgütü olan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nu (ICVB) kurdu. Son 10 yılda yaptığı çalışmalarla ICVB, İstanbul’u bugün dünyanın uluslararası toplantı sektörünün önde gelen destinasyonlarından biri haline getirdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder