22 Aralık 2013 Pazar

Hilton Worldwide’dan İstanbul ve İzmir’de Çifte Anlaşma


İstanbul ve İzmir’deki dört yeni tesis, Türkiye portföyünü güçlendirdi.2013’ün ilk yarısında, Türkiye’de toplam 10 bin odaya sahip ilk şirket olduğunu açıklayan Hilton Worldwide, dört yeni otel için anlaşma imzaladı. Hilton Worldwide bu anlaşmalarla Türkiye’deki portföyünü 24 aktif tesis ve geliştirme aşamasında olan 25 tesise ulaştırarak daha da güçlendirmiş oldu.

Hilton Worldwide, İstanbul’da açacağı iki yeni otelin yanı sıra, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir’deki varlığını da iki yeni otelle sağlamlaştırıyor. Anlaşmalar Türkiye’de hızla büyümekte olan DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn  ve Hampton by Hilton markalarını içeriyor.

“TÜRKİYE DÜNYANIN EN DİNAMİK DESTİNASYONLARDAN BİRİ”
Hilton Worldwide Küresel Markalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Holthouser konuyla ilgili olarak; “Türkiye, dünyanın en heyecan verici ve dinamik destinasyonlarından biri ve biz de Türkiye pazarına farklı markalarımızla hizmet ediyoruz. İstanbul ve İzmir’de açılacak üç farklı markaya ait bu yeni dört otel, yerli ve yabancı konuklarımıza çok daha fazla seçenek sunacak” dedi.

HILTON GARDEN INN İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
Hilton Garden Inn İstanbul Beylikdüzü, Batı İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinin birinde, farklı amaçlara hizmet eden bir ticaret merkezlerine yakın, 126 odalı bir otel. Tesis, 2015 yılında açıldığında, konuklarına tüm gün açık restoran, 24 saat hizmet veren marketi Pavilion Pantry, iş ve fitness merkezleri gibi HGI markasına özel hizmetler sunacak. Konuklar ayrıca, kapalı yüzme havuzu, toplam 500 metrekare alana sahip beş toplantı salonu ve büyük bir otoparktan da faydalanabilecek. Tesis, Dogme Gayrimenkul Yatırım tarafından işletilecek.

HAMPTON BY HILTON İSTANBUL DOLAPDERE
Hampton by Hilton İstanbul Dolapdere, Gevrekli Turizm tarafından işletilecek 170 odalı bir otel. İstanbul’un merkezinde yer alacak yeni otel, 2016’da açılacak ve konuklarına Hampton by Hilton markasının yüzde 100 memnuniyet garantisiyle desteklenen ödüllü hizmetlerini sunacak.

DOUBLE TREE BY HILTON İZMİR-ALSANCAK
DoubleTree by Hilton İzmir – Alsancak, Yıldızhan Otel’in 2014 yılında 1 milyon dolarlık bir yenileme projesiyle dönüştürülmesinin ardından hizmete başlayacak. Mevcut Hilton İzmir Oteli’ne yakın merkezi bir konumda yer alan 115 odalı tesis, İzzet Yıldızhan Turizm tarafından işletilecek. Otelin özellikleri arasında; restoran ve bar, toplam 800 metrekare alana sahip dört farklı toplantı salonu, fitness merkezi ve spa, iş merkezi ve otopark yer alıyor.

HILTON GARDEN INN İZMİR BAYRAKLI
Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı, Özgün İnşaat tarafından işletilecek 182 odalı bir otel. Şehrin liman ve merkez bölgesinin hemen kuzeyinde, ulaşımı rahat bir noktada yer alacak olan otel, 2016’da açıldığında, konuklarını HGI’nin tüm özel hizmetleriyle ağırlayacak. Konuklar, sekiz suit oda seçeneğinin yanı sıra, dört farklı toplantı salonundan ve vale park hizmetinden faydalanabilecek.

“YENİ OTELLER BÖLGEYE OLAN BAĞLILIĞIMIZIN GÖSTERGESİ”
Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, “Kendi uluslararası ziyaretçi rekorunu her yıl yeniden kıran Türkiye’nin, dinamik bir turizm ve iş merkezi olarak uzun vadeli potansiyeli konusunda çok iyimseriz. Türkiye, küresel anlamda ana büyüme pazarlarımızdan biri olmaya devam ediyor ve portföyümüze yeni eklenen bu oteller, bölgeye olan bağlılığımızı gösteriyor” yorumunda bulundu.

2014 yılı, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi gibi önemli bir açılışla başlarken, Hilton Istanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa ve DoubleTree by Hilton Malatya da yılın ilerleyen dönemlerinde açılarak Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki portföyünü daha da genişletecek.

Türkiye’deki Hilton Worldwide otellerinde konaklayan konuklar, yaklaşık 38 milyon üyesine diğer tüm konuk sadakati programlarından daha fazla puan kazanma ve harcama yöntemi sunan ödüllü konuk sadakati programı Hilton HHonors’dan da faydalanabiliyor. Hilton HHonors sadakat programı, 90 bölge ve ülkedeki 4 binden fazla otelde paylaşılmaya değer deneyimler yaratma imkanı sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder