28 Aralık 2013 Cumartesi

PRONTOTOUR TÜRK KALP VAKFI İLE ÖNCE KALBİNİZ DİYORProntotour sponsorluğunda Türk Kalp Vakfı,  Edirne'de halka ücretsiz olarak kalp taraması yapıldı. Türkiye'de yaşanan ölümlerin yüzde 40'ının kalp damar hastalıklarından kaynaklandığını günümüzde Prontotour sponsorluğunda Türk Kalp Vakfı, Edirne Gönüllüleri Derneği,  İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği koordinatörlüğünde Edirne'de halka ücretsiz olarak kalp taraması yaptı.

Proje kapsamında, Edirne'ye gelen doktorlar eşliğinde iki hafta boyunca başta İl Sağlık Müdürlüğü'nde hastaların kalp taramaları yapıldı. Mahalle muhtarlarıyla koordineli olarak yapılan çalışmalarda bazı mahallelerde de bu taramalar devam edecek. Projenin ileriki dönemlerde Edirne dışındaki illerde de uygulanması planlanıyor.

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Kalp Vakfı Yönetim Üyesi Ali Onaran; “Kalp hastalıklarında erken teşhise vurgu yapmak ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Prontotour olarak Türk Kalp Vakfı’na destek için buradayız” Dedi. Onaran; Edirne’den başlayarak bu çalışmayı tüm Türkiye’ye yaymayı arzu ettiklerini ve Prontotour olarak böyle bir projede yer almış olmaktan mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder