22 Aralık 2013 Pazar

ETIHAD HAVAYOLLARI YENİ YILDA HİNDİSTAN’IN PEMBE ŞEHRİ CAYPUR’A GÜNLÜK UÇUŞLARINA BAŞLIYOR

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları Hindistan'ın Racasthan eyaletinin başkenti “Pembe Şehir” Caypur’a günlük uçuş gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren başlayacak uçuşlarla beraber Etihad Havayolları Ahmedabad, Bangalore, Chennai, Haydarabad, Kochi, Kozhikode, Bombay, Yeni Delhi ve Trivandrum’dan sonra Hindistan’daki onuncu uçuş noktasına erişmiş olacak. İstanbul’dan Abu Dabi aktarmalı olarak haftanın her günü gerçekleştirilecek uçuşların biletleri şimdiden satışa sunuldu.

Etihad Havayolları CEO’su James Hogan, “Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Hindistan bizim de şirket olarak büyüme stratejimizin önemli bir parçası. Caypur’a günlük uçuş gerçekleştirerek Hindistan’daki konuklarımızı Körfez Ülkeleri ve Orta Doğu’nun yanı sıra Afrika, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya; dünyanın her yerinden konuklarımızı da Hindistan’ın heyecan verici destinasyonlarına ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.  

Etihad Havayolları, Caypur’a, Pearl Business Class ve Coral Economy Class’ın bulunduğu iki kabinli Airbus A320 uçağıyla sefer gerçekleştirecek. Kasım ayında Hindistan’ın havayolu şirketi Jet Airways’in yüzde 20 hissesini satın alan Etihad Havayolları, önümüzdeki dönemde Hindistan seferlerini ve yolcu kapasitelerini arttırmayı hedefliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder