28 Aralık 2013 Cumartesi

SKYSCANNER ARAŞTIRDI 12 EKİM 2013 YILININ EN YOĞUN GÜNÜ OLDU


Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, 12 Ekim günü, seyahat aramalarında 2013 yılının en yoğun günü oldu.  Bir haftalık uzun Kurban Bayramı tatili fırsatından da yararlanmak isteyen Türkler, bayram tatilinin başladığı gün olan 12 Ekim’de en yoğun olarak seyahat aramalarını gerçekleştirdi. Bu tarihte en çok aranan şehirler ise New York, Londra ve Amsterdam.

İnternet sitesiyle olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da seyahatseverlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner,  2013 yılında Türkiye’den en yoğun seyahat aramalarının bu yıl 12 Ekim’e denk gelen Kurban Bayramı tatilinin ilk günü yapıldığını açıkladı. Geçtiğimiz hafta açıklanan 2013 Skyscanner Seyahat Alışkanlıkları Raporu’na göre Türkler seyahat rezervasyonlarını son dakikaya bırakan milletlerin başında geliyordu. Bu yıl Türkiye’den en fazla aramanın, bayram tatilinin ilk gününde gerçekleştirilmesi de bu raporun sonuçlarını doğrular nitelikte.

Bu Sene Yurtdışı Gözde
2013’ün en yoğun gününde aranan şehirler sırasıyla New York, Londra, Amsterdam, Barselona ve Roma oldu. Bu sene Kurban Bayramı tatilinin de uzun olması nedeniyle seyahatseverlerin ilgisi yurtdışına ve New York gibi uzak destinasyonlara yöneldi.
Geçen sene seyahat aramalarının en yoğun olarak gerçekleştirildiği gün ise yılbaşına yakın bir tarih olan 23 Aralık’tı. 23 Aralık 2012’de en çok aranan şehirlerin bir numarası İstanbul olmuştu. İstanbul’u takiben Londra, Moskova, Manchester ve İzmir listedeki diğer şehirler olarak ön plana çıkıyordu.

12 Ekim 2013’te En Çok Aranan Şehirler
1.       New York
2.      Londra
3.       Amsterdam
4.      Barselona
5.       Roma
6.      Antalya
7.       Paris
8.      İzmir
9.      İstanbul
10.   Bangkok

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder