15 Aralık 2013 Pazar

İSTANBUL MODERN’DE DÜZENLENEN GECEYE 600 KİŞİ KATILDIİstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek 2014 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlediği 5. “Gala Modern”, 14 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul Modern’de gerçekleştirildi.  İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren geceye 600 kişi katıldı.
“Gala Modern” gecesinin ana sponsorluğunu Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlendi. Gala Modern’in diğer sponsorlarından İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel menü hazırladı, Vakko Espace gecenin mekan tasarımını, Dream Design Factory ise organizasyonunu yaptı.
Sunuculuğunu, gönüllü olarak Rana Erkan Tabanca’nın üstlendiği “Gala Modern” gecesinde, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.


Bu yıl Rasim Aksan, Ali Alışır, Ani Çelik Arevyan, Canan Dağdelen, Devrim Erbil, Ahmet Ertuğ, Dice Kayek, Sabire Susuz ve Aslı Torcu İstanbul Modern’in eğitim projelerine destek olmak için Gala Modern’e özel çalışmalar hazırladı, Erol Akyavaş’ın bir yapıtı ise “Sanat Labirenti” programının bir yıl daha devam etmesi için Akyavaş ailesi tarafından Gala Modern gecesine bağışlandı. Destek yarışında müzenin eğitim projelerine 1 milyon 155 bin TL katkı sağlandı.Bugüne kadar “Gala Modern” gecelerinden sağlanan katkılarla 150 bin çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığını belirten İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, “İstanbul Modern, kuruluşundan bu yana çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik özel eğitim programlarıyla sanatı, toplumun farklı kesimleriyle buluşturuyor.Gelecek yıl, on yıllık birikimimizin taçlandıracağı yeni bir eğitim programına başlayacağız. Çocuklar ve gençler, sanatçılar ve tasarımcılarla birlikte hazırlayacağımız müzik ve ses, moda tasarımı, renk ve biçim, teknolojik temelli deneyim başlıklı özel atölyelere katılacaklar” dedi.

Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tunç Erdal ise, İstanbul Modern’in ve değerli dostlarının, ülkemize yeni, kalıcı değerler kazandırması çabasına katkıda bulunmaktan dolayı büyük bir onur duyduklarını belirtti: “Finansbank olarak bugünün ve geleceğin ‘gerçek’ sanatçılarına, temel kurumlarına her türlü desteği sunmayı ana sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz. İstanbul Modern ile son üç yıldır sürdürdüğümüz işbirliğimizin bu yeni ve önemli adımında sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz.”
“Gala Modern” gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri, Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Levent Çalıkoğlu, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Merve Gürsel, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra Özsüer, Maya Portakal, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Rana Erkan Tabanca,  Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Taha Tatlıcı’dan oluşuyor.Washington DC’den davet edilen Washington Conservatory grubunun performansıyla renklenen gece, destek yarışından sonra after party ile sürdü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder