18 Aralık 2013 Çarşamba

DEDEMAN’DA YENİ DÖNEMDEDEMAN GRUBU 2023 HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
Dedeman Grubu 17 Aralık Salı günü Dedeman İstanbul otelde düzenlediği
9. basın ve kamuoyu bilgilendirme toplantısında grubun 2023 hedeflerini açıkladı
Dedeman Grubu tarafından 2013 verilerinin de değerlendirildiği 9. basın ve kamuoyu bilgilendirme toplantısında 2023 beklentileri ve hedefleri açıklandı. Grup ayrıca otelcilik hisselerinin tamamının Murat Dedeman ve ailesi tarafından devralındığını ve bu konudaki hukuki süreçlerin tamamlandığını da ilk defa resmi olarak kamuoyu ile paylaştı.Hisse devirleriyle ilgili bilgi veren Murat Dedeman: “Grubumuz, şirket ortaklarımızın 2012 yılında aldığı bir kararla yeniden yapılanma sürecine girdi. Bu süreçte, ortakların gelecek hedef ve planları değerlendirildi; bu analizler çerçevesinde tüm ortakların mutabık kaldığı paylaşım sistemine uygun olarak ayrılma kararı alındı.


1 Ekim 2013 tarihinde hissedarlar tarafından imza altına alınan sözleşme ile, bu yapılandırma hukuki bir çerçeveye kavuştu. Bu ayrılma sözleşmesine uygun olarak, Ablam Nazire Dedeman Çağatay ve Ailesi’nin, Dedeman Madencilik hariç kalmak üzere, Dedeman Grubu’ndaki tüm hisselerini devralarak ortaklığımızı bitirmiş bulunuyoruz. ” dedi.


Dedeman Grubu 2023 Hedefleri
Dedeman Grubu 2023 hedefleri çerçevesinde daha geniş coğrafyada faaliyet göstermeyi planlıyor. 2013 yılında zincire katılan Dedeman Erbil ve Dedeman Park Gaziantep otellerine  ek olarak 2014 yılında ise İstanbul’da Dedeman Bostancı ve Dedeman Park Bostancı, Kazakistan’da Dedeman Oskemen ve Rusya’da Dedeman Park Izmailova Moskova otelleri hizmete açılacak. 2015 yılında ise İstanbul’daki dördüncü Dedeman oteli olacak olan, Büyükdere Caddesi üzerinde inşaatına başlanmış, Dedeman Park Levent hizmete girecek. Bu yatırımlar kapsamında, 2023 yılında Dedeman Grubu’nun bünyesinde 20’si Dedeman, 22’si Dedeman Park olmak üzere toplam 42 otel hizmet verecek. Dedeman bünyesine katılacak otellerin yüzde 30’u yurtdışındaki yatırımlarla kapılarını açacak. Yeni yatırımlarla 6 milyona yakın misafir ağırlayacak kapasiteye ulaşılacak. Bu kapasiteyle birlikte cironun 5 katına çıkarılması ve 4 bin kişilik bir istihdam sağlanması hedefleniyor. Hizmet kalitesinden ödün verilmeden akıllı ve istikrarlı yatırımlarla ve yeni yönetim sayesinde operasyonel karlılığın maksimuma ulaşması bekleniyor.


Dedeman Grubu Mevcut Durum Analizi
Dedeman Grubu bünyesinde 2’si Dedeman Park olmak üzere toplamda 15 otel ile hizmet veriyor. Grup Ankara, İstanbul, Kapadokya, Palandöken, Rize, Diyarbakır, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Zonguldak, Denizli, Erbil ve Taşkent’te faaliyet gösteriyor. Otellerin 5 bin yatak kapasiteli 3 bine yakın odası bulunuyor. Dedeman otellerinde yılda yaklaşık 1 milyon misafir ağırlanıyor. Tüm yıl boyunca doluluk oranı ise yüzde 70’e yakın olarak gerçekleşiyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder