9 Kasım 2013 Cumartesi

ANKARA’YA YILDA 500 BİN TURİST GELİYOR


ATO BAŞKANI BEZCİ “2023 EKONOMİSİ BUGÜNÜN GENÇLERİNİN ESERİ OLACAK”
Ankara Ticaret Odası (ATO), Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, AK Parti Hükümeti’nin 2023 yılı için hedeflediği 500 milyar dolarlık ihracat için genç girişimciliğin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Bezci, “2023 ekonomisi, bugün genç girişimci adı altında müteşebbisliği öğrenen gençlerin eseri olacak” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Aksaray, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat Genç Girişimciler Kurulu başkanlarıyla birlikte ATO Başkanı Salih Bezci’yi makamında ziyaret etti. Ankara Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Göksel Ayrancıgil, İç Anadolu’da bulunan odaların genç girişimciler kurulları olarak, illerin ekonomik gelişiminin genç girişimciler eliyle sağlanmasına yönelik proje çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, bölgenin turizm potansiyeli ele alınarak bir İç Anadolu Turizm Havzası oluşturulmasını önerdi.

İÇ ANADOLU TURİZM HAVZASI-
Ankara Ticaret Odası’nın Ankara’nın tanıtımına yönelik olarak projesini hazırladığı “e-ankara” web sitesinin iç Anadolu turizm havzasının tanıtımı amacıyla kullanılabileceğini kaydeden Ayrancıgil, “Ankara’ya yıllık gelen turist sayısı 500 bin civarındadır. Bu rakamı 10 yılsonunda 5 milyona yükseltmeyi hedefliyor ve bu hedefe yönelik projeler üretiyoruz” dedi.

ATO Başkanı Bezci de kabulde yaptığı konuşmada, girişimcilik kültürünün mutlaka yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek, “2023 ekonomisi, bugün genç girişimci adı altında müteşebbisliği öğrenen gençlerin eseri olacak” dedi. Bugünün girişimcilerinin yarının yatırımcıları ve üreticileri olacağına dikkat çeken Bezci, genç girişimcilerin İç Anadolu Turizm Havzası önerisine destek vereceklerini söyledi.

Kabulün ardından Genç Girişimciler adına Başkan Göksel Ayrancıgil, ATO Başkanı Bezci’ye adının kaligrafi sanatıyla yazıldığı bir plaket hediye etti.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder