14 Kasım 2013 Perşembe

DÜNYA'NIN EN LÜKS GEMİLERİ İSTANBUL'DAN KALKACAK!

Tüm dünyada gemi seyahati denilince ilk akla gelen ve milyonların tercihi Royal Caribbean International, Divan Otel'de yaptığı ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Helen Beck ve Türkiye Genel Müdürü Bülent Tatlav'ın katıldığı basın toplantısı ile yeni sezon turlarını tanıttı. Dünyanın en lüks ve büyük gemilerine sahip Royal Caribbean International, Celebrity Cruises ve Azamara Club Cruises gemileri 2014'de ilk kez İstanbul kalkışlı turlarına başlayacak!

Turizm sektörünün en hızlı gelişen ve dünyada milyonlarca insanın tercih ettiği gemi seyahatlerine olan ilgi Türkiye'de her geçen gün artmaya devam ediyor. 35 gemisi ile dünyanın en büyük gemi markası olan Royal Caribbean International dünyanın dört bir yanına yaptığı seyahatlerine İstanbul kalkışlı ya da bitişli turlarını ekleyerek Türkiye'de gelişen pazarı arttırmayı hedefliyor. Toplantıda konuşan Helen Beck "6 kıtada 72 ülkeye 270'den fazla destinasyona ulaşan bir gemi şirketi olarak bölge dinamiklerini yakından takip ediyor ve planlamalarımızı buna göre yapıyoruz" dedi. Türkiye limanlarının bölgedeki öneminden bahseden Bülent Tatlav ise 2014 yılını yeni bir dönemin başlangıcı olarak gördüklerini söyledi. Dünyada istanbul'un tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile parlayan bir şehir olduğunu belirten Bülent Tatlav, "Yeni turlarımız ile hem binlerce yabancı turiste şehrimize gösterecek hem de konuklarımıza dünyanın en prestijli gemilerine Karaköy'den adım atma lüksünü sağlayacağız" dedi.

Dünyanın en büyük gemilerinden biri olan ve restaurantları, barları, muhteşem şovları, geniş ve konforlu kabinleri ile  Celebrity Equinox istanbul'a geliyor. Büyük bir ilgi ile beklenen 2850 kişilik Celebrity Equinox, Haziran ayından itibaren tüm yaz sezonu boyunca muhteşem güzelliğiyle büyüleyen Akdeniz limanlarını 5 farklı rotaya sahip turları ile gezecek. Lüksün sanata dönüştüğü, küçük dokunuşlar ile büyük farklıklar yaratan hizmeti ile Celebrity Equinox İstanbul'u kapsayan turları ile gemi seyahati severlerin ilk tercihi olacak.

Bir butik otel havasını hissedeceğiniz, modern ve çağdaş tasarımı ile girdiği limanları güzelleştiren Celebrity Constellation Eylül ve Ekim aylarında İstanbul'da başlayan ve biten Karadeniz turları yapacak. Masmavi suların coşkusuna yemyeşil Karadeniz limanlarının manzarasını eklemek isteyen misafirler için düzenlenecek bu seyahatler 12 gece 13 gün sürecek ve 8 farklı şehri görmenizi sağlayacak.

Ününü dünyanın en yenilikçi gemilerini üretmesiyle kazanan Royal Caribbean International'ın en üst klass gemisi olan ve içinde Broadway şovlarına ev sahipliği yapan tiyatro salonları, Monte Carlo kumarhanelerini aratmayan Casino Royale'i, Royal Promenade isimli çarşısı, FlowRider sörf simulatörü, H20 Zone havuzu, okyanustan 112 fit yüksekteki jakuzileri, boks sahası, tırmanma duvarı, buz pateni pisti, sayısız restoranı, barları ve hatta 12.000 canlı bitkiden oluşan Central Park'ı bulunan Oasis Of The Seas Eylül ayında sadece 2 kere Barcelona başlangıçlı ve bitişli Akdeniz seyahatleri ile çok özel konuklarını ağırlayacak.

Dünyanın en büyük ve en yenilikçi gemi şirketi Royal Caribbean International, Kasım 2014'de gemi seyahatinin mühendislik ve mimarlık harikası olarak Quantum of the Seas'i denize indirecek. Büyük beğeni ve hayranlık toplayan Royal Caribbean International şirketinin Central Park, Boardwalk, Royal Promenade, Havuzlar ve Spor Alanları, Spa ve Fitness Center, Eğlence Alanı ve Gençlik Bölümü'nden oluşan 7 mahalle anlayışı Quantum of The Seas'de de yer alacak. Dünyanın en teknolojik gemisi olma ünvanını taşıyacak olan gemi, yenilikleri ile de sektörün lideri olduğunu bir kez daha tüm dünyaya kanıtlayacak. RipCord BY iFly rüzgarsimülatörü ile misafirlerine uçma heyacanı yaşatacak, NorthStar kapsülü ile deniz seviyesinden 90 metre yüksekte gemiye yukardan da bakma fırsatı sağlayacak, SEAPLEX ile gemide çarpışan arabalar zevkini tattıracak ve TWO70 konsepti ile gemide 24 saati doyasıya yaşatacak Quantum Of The Seas Kasım 2014'de New York'da denize inecek ve New York & Karayipler ile New York& Bahamalar turları yapacak.

DreamWorks Animasyon SKG Inc. ile yaptığı işbirliği ile çocukları da unutmayan Royal Caribbean İnternational, Avrupa'nın en büyük gemisi olan Liberty of The Seas ile yaz boyunca her hafta Roma hareketli Akdeniz turu yapacak ve Napoli, Barcelona, Provence(Marsilya), Nice, Floransa gibi büyüleyici şehirleri gezecek.

Dünyanın en lüks butik gemilerinden olan ve sadece 694 seçkin misafirine hizmet veren Azamara Journey senede bir defa yapılacak ve ömür boyu unutulmaz anılar bırakacak bir tur düzenleyecek. Roma'dan başlayıp Barcelona'da sona erecek olan tur, dünyanın gözünü çevirdiği Cannes Film Festivali ve Monaco Grand Prix'ini de kapsayan bir rotaya sahip.

Kuzey Avrupa'nın en nefes kesici şehirlerini görmek, Norveç fiyortlarının büyüleyici doğasına şahit olmak ve hatta dünyanın en kuzeyine seyahat ederek bu güzellikleri dünyanın en şık gemilerinde yaşamak isteyenler için Royal Caribbean İnternational ve Celebrity Cruises gemileri yaz ayları boyunca Norveç Fiyordları ve İskandinavya- Rusya turları düzenleyecek.

www.royalcaribbean.com.tr
Tel       : 0212 219 19 81
E-mail : info@rccl.com.tr


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder