17 Kasım 2013 Pazar

TÜRKİYE VE SLOVANYA ARASINDAKİ TURİZMDE YENİ DÖNEM

Slovenya Turizm Kurulu / Spirit Slovenia, Türkiye ve Slovenya arasındaki turizmin geliştiği bugünlerde iki ülke arasındaki iş bağlantılarını güçlendirmek adına düzenlediği workshop ve networking toplantısı 14 Kasım 2013 tarihinde The Marmara Hotel’de gerçekleştirildi.


Çok sayıda acentanın katıldığı toplantıda Slovenya’nın lider turizm kuruluşları ile bir araya gelen Türk turizmciler Slovenya ve Türkiye arasındaki turizm bağlantıları adına önemli görüşmeler ve bilgi paylaşımlarında bulundu.


Slovenya Turizm Kurulu / Spirit Slovenia Satış Direktörü Bojan Meden; “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz toplantımızın geri dönüşlerinden oldukça memnunuz. Toplantılarda kurulan yeni bağlantılar ile Türkiye ve Slovenya arasındaki turizm işbirliği başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu toplantıların iki ülkenin turizm sektörüne olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi


Slovenya Turizm Kurulu / Spirit Slovenia Satış Yetkilisi Lucija Jager ise yaptığı konuşmada önemli rakamlar verdi; “Son 15 yılda Slovenya turizmi %160 artışla ortalama büyümenin üzerine çıkmayı başarmıştır. Bugün Slovenya, yılda 3 milyon ziyaretçi, 9 milyon geceleme ve 2 milyar Euro gelir sağlamasıyla Slovenya ihracatının %40’ını oluşturmaktadır.


Son yıllarda Slovenya’ya gelen Türk turist sayısında artış gözlenmektedir. 2012 yılında 13,763 Türk turist Slovenya’yı ziyaret ederken 27,535 geceleme yapmış ve bir önceki yıla göre %1.8 artış kaydedilmiştir” dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder