9 Kasım 2013 Cumartesi

BAŞARILI FARKLI SEKTÖR YÖNETİCİLERİ YÖNETİM ZİRVESİ'NDE BULUŞTUKâmil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan başarılı yöneticiliğin sırlarını 6. Yönetim Zirvesi’nde verdi.Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Yönetim Zirvesi, bir kez daha farklı sektörlerden başarılı yöneticileri bir araya getirdi.

 Kâmil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan zirvede, başarılı bir yönetim anlayışı için değişimi yönetme becerisi, şeffaflık, güven ve yenilikçiliğin öneminin altını çizdi. Bursa’da düzenlenen 6. Yönetim Zirvesi’nin dikkat çekici konuşmacılarından biri, Karayolu Yolcu Taşımacılığı sektörünün lider firması Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan’dı. Bu yıl “Yönetmek Sanattır” teması ile düzenlenen zirvede Kemal Erdoğan, başarılı yöneticiliğin sırlarını verdiği bir konuşma yaptı. Şirketlerin uzun ve kısa vadeli hedeflerine ulaşmasında, uzman ve tecrübeli ekiplerden en yüksek verimin alınmasında yöneticinin üslendiği kilit role odaklanan Erdoğan şöyle konuştu:

“Şirketlerin büyüme performansında başarılı bir yönetim anlayışı önceliklidir. Bugün, başarı hedefleyen bir yönetici için ise değişimi yönetme becerisine sahip olmak ve yenilikçiliği bir hayat biçimi olarak içselleştirmek hayati öneme sahip. Sektörü kapsayıcı bir liderlik anlayışına inanıyorum. Hedefleri büyük, vizyonu geniş bir yönetici sektörün dinamiklerine hakim olup, gelişime yön verebilir. Bu konum, yöneticiye şirketinde ve sektöründe başarı getirecektir. İşin pratik kısmının yanı sıra insan kaynaklarınıza güvenmek, şeffaf iletişim, birlikte çalıştığınız kişileri karar süreçlerine katabilmek de başarının sırlarındandır. Bugünün başarılı yöneticilik anlayışının bir bütün olarak çalışanları, şirketi ve müşterileri kapsayıcı, çok yönlü bir tavır gerektirdiğine inanıyorum.”

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından düzenlenen bir günlük Yönetim Zirvesi,  her kademeden yöneticiler ve yönetici adayları tarafından ilgiyle izlendi. Zirve, şirket yönetiminde en yeni trendlerin, başarılı yöneticilerin deneyimlerinin paylaşılmasına olanak sağladı. 6. Yönetim Zirvesine, Kâmil Koç Genel Müdür Kemal Erdoğan’ın yanı sıra CLK Enerji Yatırım A.Ş. CEO’su İsmail Ergüneş ve SeaBird Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Arusan gibi isimler konuşmacı olarak katıldı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder