17 Kasım 2013 Pazar

ITW GRUP YÖNETİCİLERİ İNOKSAN'IN BURSA'DAKİ ÜRETİM ÜSSÜNE ÇIKARTMA YAPTI

İNOKSAN'A DÜNYA DEVLERİNİN İLGİSİ SÜRÜYOR


Endüstriyel mutfak sektörünün öncü firması İnoksan, yabancı yatırımcıların ve dünyaca ünlü sektör firmalarının ilgisini çekmeye devam ediyor. 8  farklı alanda faaliyet gösteren Amerikan ITW Grup firmasının; ITW Gıda Ekipman Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mr. Axel Beck , grup firmalarından Eurotec/ Elettrobar Yönetici Direktörü Mr. Roberto Guizzardi ve Hobart Türkiye Satış Müdürü Fatih Goca, İnoksan’ın üretim gücünü yerinde görmek adına Bursa’daki fabrikayı ziyaret ettiler.

Mutfağın lider markası İnoksan, yurtdışında ki bilinirliğini her geçen gün artırıyor. Sektörün nabzının tutulduğu İtalya Host 2013 Milano Fuarı’nın ardından yabancı firmaların yoğun ilgisiyle karşılaşan İnoksan, dünyaca ünlü üretici ITW Grup’un da ilgi odağı oldu. 1912 yılında kurulmuş olan ve  gıda sektöründen  otomototive, yapı sektöründen  endüstriyel ambalajlamaya kadar 8  farklı alanda faaliyet gösteren Amerikan ITW Grup’un; ITW Gıda Ekipman Grubu  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mr. Axel Beck, grup firmalarından Eurotec/ Elettrobar Yönetici Direktörü Mr. Roberto Guizzardi ve Hobart Türkiye Satış Müdürü Fatih Goca İnoksan’ın Bursa’daki fabrikasını ziyaret ederek, İnoksan’ın üretim gücünü, kapasitesini ve inovatif projelerini yerinde analiz ettiler. Dünyaca ünlü devlerin ilgisini çekecek türden bir teknik altyapıya sahip olan İnoksan’ın Bursa’daki fabrikasını gezen yöneticiler, teknolojik üretim üssü olarak nitelendikleri fabrikada, İnoksan’ın yeni nesil inovatif ürünlerini de görme imkanı buldular.

Yapılan görüşmelerde; endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren;  Avery Berkel , Bonnet, Foster, Gaylord, Hobart, Kairak, MBM, Elettrobar, Thirode, Traulsen, Vulcan, Wolf gibi çok önemli firmaları ve markaları bünyesinde barındıran ITW Gıda Ekipman Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mr. Axel Beck, İnoksan’ın profesyonel organizasyon yapısından ve  fabrikanın teknolojisinden çok etkilendiğini dile getirdi. İşbirliği geliştirme yönünde yapılan görüşmelerin oldukça olumlu geçtiği bildirildi.

İnoksan Ceo/ İcra Kurulu Başkanı Gürhan Akdoğan ziyaretle ilgili olarak, Önemli markaların yıllardır teknolojik işbirliklerinde İnoksan markasını güvenle seçtiklerini söyleyebiliriz. Her işbirliği yeni işbirliğini getiriyor. Mutfak profesyonellerinin tercihi İnoksan, uluslararası işbirlikleriyle büyümeyi, sektöründe en iyi olanlarla işbirliği yaparak; kendi ürünlerini daha geniş pazarlara ulaştırmayı ve yeni pazarlarda boy göstermeyi hedefliyor dedi.Geçtiğimiz Ocak ayında başlayan Japon Grubu Hoshizaki’nin soğutucu ünitelerinde Avrupa Üretim ve Dağıtım firması olan Amerikadaki Lancer ile teknik işbirliği çalışmalarını tamamlayan İnoksan, soğutucu üniteleri üretimiyle AB pazarına başarılı bir giriş yaptı. Yabancı firmalar ile yaptığı teknolojik işbirlikleriyle yurtdışında adını iyiden iyiye duyuran İnoksan, katıldığı yurtdışı fuarlarıyla da temaslarını güçlendirmeyi sürdürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder