17 Kasım 2013 Pazar

İKİ BİN TABAK YEMEK DAĞITILDI

BEKO’DAN İSPANYA’DA “YEMEK PİŞİRME VE PAYLAŞMA MARATONU”

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen “Beko Yemek Pişirme ve Paylaşma Maratonu”nda İspanyol şef Martin Berasategui yönetiminde hazırlanan 2000 tabak yemek, ihtiyacı olanların faydalanması amacıyla restoranlara dağıtıldı.


Beko, İspanya’nın başkenti Madrid’te 15 Ekim Salı günü “Beko Yemek Pişirme ve Paylaşma Maratonu” isimli bir sosyal sorumluluk etkinliği gerçekleştirdi. İlk defa düzenlenen maraton kapsamında 300 aşçı, yemek okulu öğrencisi ve 20’den fazla gönüllü yemek yaptı. İspanya’nın en fazla Michelin yıldızlı aşçı şefi Martin Berasategui´nin yönetiminde hazırlanan yemekler, ihtiyacı olanların faydalanabilmesi amacıyla Madrid’deki özel restoranlara dağıtıldı. Beko İspanya Genel Müdürü Cem Akant tarafından başlatılan maraton, Madrid Belediye Başkanı Ana Botella’nın kampanyayı ziyareti ve desteği ile hız kazandı ve gün sonunda 2000 tabak yemek restoranlara teslim edildi.


Kampanya, 300’e yakın beyaz eşya mağazasında bir ay boyunca müşterilerden yardım amaçlı toplanılan yiyecek ürünlerinin, 31 Ekim’de yine aynı hizmeti veren restoranlara teslim edilmesi ile tamamlandı.
Beko İspanya’nın sosyal dayanışma alanındaki bir önceki kampanyasında Madrid’te dev bir çamaşır makinesinde biriktirilen ve 300’e yakın satış noktasında toplanıp, temizlenerek kullanıma hazır hale getirilen iki ton giyecek ihtiyacı olanlara dağıtılmıştı.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder