24 Kasım 2013 Pazar

NG Güral Sapanca, fark yaratmak isteyen şirketleri Aktivite Parkuru’na davet ediyor

Açıkhava eğitimleri çalışanlara olumlu katkı sağlıyor!
Çeşitli sektörlerden şirketlerin ağırlandığı Aktivite Parkuru’ndaki açıkhava aktiviteleri, çalışanların verimliliğini artırma hedeflerine katkıda bulunuyor. NG Güral Sapanca, fark yaratmak isteyen şirketleri Aktivite Parkuru’na davet ediyor


NG Güral Sapanca doğanın kucağındaki aktivite parkuruyla şirket toplantılarına motivasyon odaklı farklı bir boyut kazandırıyor. Çalışanlarının verimliliğini artırmayı hedefleyen tüm şirketler, NG Güral Sapanca Aktivite Parkuru’na davetli. Sinerji Eğitim Danışmanlık tarafından inşa edilen aktivite parkurunda üç farklı aktivite etabı mevcut. Bu etaplar şirketlerin takım oluşturma ve geliştirme eğitimleri, motivasyon ağırlıklı toplantılarında grup aktivitesi olarak kullanılıyor. Çalışanlar bu eğitimler sayesinde ekip işinin önemni kavrıyor ve iş arkadaşlarının kendileriyle aynı takımın birer üyesi olduğunu görüyor. Önyargılarından kurtuluyor ve birbirlerine karşılıklı güven duymaya başlıyorlar. Bakış açılarındaki değişiklik çalışanların iletişimlerini güçlendiriyor. Bu da onların iş yapış biçimlerine  yansıyor, ekip halinde daha uyumlu ve verimli çalışmalarını sağlıyor.


Her bir parkur etabı farklı özellikler taşıyor
NG Güral Sapanca Otel Müdürü Tezcan Özdemir, aktivite parkurunun özelliklerini şu şekilde belirtiyor: “Sinerji Danışmanlık tarafından inşa edilen aktivite parkuru üç farklı etaptan oluşuyor. Parkurların her bir etabında farklı hedeflere ulaşmak için tasarlanan farklı aktivite türleri gerçekleştiriliyor.

‘Direk’ etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan katılımcı, tek başına 9 metre yüksekliğindeki direğin en üst noktasına tırmanarak, tepedeki yuvarlak tablanın üzerinde ayağa kalkmayı amaçlıyor. Bunu başardıktan sonra arkadaşlarından aldığı güven ve destek ile kendisini boşluğa bırakıyor. Bu aşamada katılımcının bireysel sınırlarının ötesine güvenli şekilde geçebilmesi ve ekip arkadaşlarına güvenmesi hedefleniyor.

‘Uçan Halı’ etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan  iki katılımcı, uçan halı parkurunun iki ucundaki ağaca tırmanarak, 10 metre yükseklikteki tel köprüye giriş yapıyorlar. Uçan halı olarak sembolize edilen ahşap platformların üzerinden ilerleyerek, ortadaki geniş boşlukta buluşuyorlar. İşte bu noktada karşılıklı şekilde yer değiştirmeleri gerekiyor. Kendi aralarında yapacakları plan ile yer değiştirdikten ve birbirlerinin platformları üzerine geçtikten sonra güvenli bir şekilde, ip inişi ile aşağıya iniyorlar.

‘Dikey Labirent’ etabında, güvenliği arkadaşları tarafından sağlanan  üç katılımcı, birbirlerine bağlı bir şekilde 10 metre yüksekliğinde, 2 metre genişliğindeki dikey labirentin en üst noktasına ulaşmayı amaçlıyorlar. Birbirlerine bağlı olmaları sebebiyle yarı yolda alınacak bir karardan hepsi etkileneceğinden hedeflerini ortak şekilde belirlemeleri gerekiyor.”

Açıkhava eğitimleri çok önemli bir ihtiyaç
Sinerji Genel Müdürü Ömer C. Tangün de NG Güral Sapanca aktivite parkuru konusunda otelle yaptıkları işbirliğinden söz ederek açıkhava eğitimlerinin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu  belirtiyor: “Türkiye profesyonel eğitim sektöründe "yaşayarak öğrenme" metoduyla gerçekleşen açık hava eğitimlerinin çok önemli bir ihtiyaç olduğuna biliyoruz. NG Güral Sapanca'da Sinerji ekibi tarafından tasarlanan yeni aktiviteler ve yeni teoriler ile hem daha önce Sinerji Eğitim tecrübesiyaşamış kurumlara, hem de yeni müşterilere hitap etmeyi ve bilgilerini bir ileri aşamaya yükseltmeyi hedefliyoruz.

Sapanca, yolda çok fazla zaman harcamadan İstanbul'dan uzaklaşma imkanı sağlayan ve otoban bağlantısı sayesinde Ankara, Bursa gibi diğer büyük şehirlere olan kolay ulaşımı sebebiyle çok tercih edilen bir lokasyon. NG Güral Sapanca'nın harikulade bahçesi, aslında ormanı desek daha doğru olacaktır, içerisinde Türkiye'de ilk kez kullanılan bir yöntem ile ağaçlara en ufak bir vida, çivi dahi değdirmeden yüksek aktivite tırmanış parkurumuzu inşa ettik.

İletişim ve takım çalışmasının temel ortak payda olduğu parkur aktivitelerimizde katılımcılarımızın bireysel gelişim, güven, planlama, kriz yönetimi, zaman yönetimi, durumsal liderlik, koçluk gibi yetkinliklerini ‘yaşayarak öğrenme’ metodu ile geliştirmelerini sağlıyoruz. Uluslararası standartlardaki ekipmanlar sayesinde son derece güvenli bir ortamda konfor alanlarından çıkan katılımcılar Sinerji ekibinin koçluğu altında, iş hayatlarına pozitif katkıda bulunacak, çalıştıkları kurumların verimliliğini arttıracak deneyimlere sahip oluyorlar.”


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder