17 Kasım 2013 Pazar

FELIX, BRAND WEEK İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU


MediaCat tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Brand Week İstanbul, stratosferden yaptığı tarihi atlayışla aşılmaz bir rekor kıran ve “Uzaydan atlayan adam” olarak tüm dünyada büyük ilgi gören Felix Baumgartner’ı ağırladı. Rekorun yanı sıra pazarlama iletişimi alanında da bir dönüm noktasına imza atan Felix, “Aslında ne kadar küçük olduğumuzu görmek için yeterince yüksekten bakmamız gerekir” sözleriyle dikkat çekti.Brand Week İstanbul’un sürprizi stratosferden dünyaya en uzun düşüşü gerçekleştirerek tüm dünyayı kendine hayran bırakan Avusturyalı serbest düşüş rekortmeni Felix Baumgartner oldu. Felix, rekor atlayışın yedi yıl süren uzun hazırlıklarını ve heyecanını anlatırken gelecek planlarını da meraklılarıyla paylaştı.


Gazetecilerden ve katılımcılardan büyük ilgi gören Felix, büyük başarısını ve uzay macerasını şöyle açıkladı:  “Çocukluğumdan beri Neil Armstrong'dan etkilendim. Rol modelim de o oldu. Her zaman imkansızı istedim ama gerçekçi olmakta fayda var. İmkansızı başarmak için çok çalıştık ve yıllar süren bir hazırlık süreci geçirdik. Bazen, aslında ne kadar küçük olduğumuzu görmek için yeterince yüksekten bakmamız gerekir. Ben kendim için hiçbir zaman 'korkusuz' demedim, bunu diyen medyaydı. Hatta korku konsantre olmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olur. Hayatımın geri kalanında, helikopterimle kurtarma pilotu ve itfaiyeci olarak insanlara yardım edeceğim.”


Yoğun delege ve basın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte basın mensuplarından gelen “Başkası sizin rekorunuzu kırarsa, tekrar denemek ister misiniz?” sorusu üzerine Felix, “Öncelikle önümüzdeki on yıl içinde bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca, bu rekor bana ait, bu kadar imkansız bir işi ilk kim başardıysa insanlar onu hatırlar” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder